Pasirinkite puslapį

2022-04-15 STENDINĖ IR VIRTUALI PARODA „Universalusis Lietuvos rašytojas. Vincui Krėvei – Mickevičiui -140“

Vincas Krėvė (1882–1954) – reikšmingiausias XX a. pradžios lietuvių rašytojas, literatūros klasikas. Šių metų spalio 19 d. minėtume rašytojo 140-ąsias gimimo metines. Neoromantikas ir orientalistas Krėvė esmingai praplėtė ir pagilino lietuvių literatūros problematiką filosofiniu žmogaus būties traktavimu, praturtino literatūros stilistinę ir žanrinę raišką, susiejo lietuvių literatūrą su Europos literatūros kontekstais. Krėvės asmenybės reikšmė lietuvių kultūroje apima daugelį sričių. Alberto Zalatoriaus žodžiais tariant, „nerastume mūsų dvidešimtajame amžiuje kitos tokios asmenybės, apie kurią sustoję galėtų įdomiai šnekėtis visokių profesijų žmonės“.

Naudota literatūra: A. Zalatorius „Vincas Krėvė”, 2003

 

 

 

 

Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus kviečia į nuotolinę ekskursiją, kurioje susipažinsite su rašytojo Vinco Krėvės biografija, kūrybine ir visuomenine veikla bei išvysite įdomiausius muziejaus eksponatus!

Ekskursiją veda muziejaus vyr. fondų saugotojas Vladas Turčinavičius.

https://www.youtube.com/watch?v=_F-qpZ_GhcE