Select Page

Ugdymas karjerai

J. Šiugždinienė: suvienodinus reikalavimus stojantiesiems į aukštąsias mokyklas pereiname į kitą studijų kokybės etapą

Nuo 2024 m. taikyti vienodus reikalavimus tiek stojantiems į valstybės finansuojamas, tiek į mokamas studijų vietas, taip pat – aukštosioms mokykloms skirti papildomą finansavimą už studijų veiklos pasiekimus. Šios nuostatos įsigalioja Seimui priėmus Mokslo ir studijų bei Švietimo įstatymų pataisas, kurias pasiūlė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Skaityti visą straipsnį: https://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/j-siugzdiniene-suvienodinus-reikalavimus-stojantiesiems-i-aukstasias-mokyklas-pereiname-i-kita-studiju-kokybes-etapa-

 

 

Spalio 28-ąją vyko Karjeros diena. Gimnazijoje lankėsi profesionalus karjeros konsultantas, žurnalo „Reitingai“  vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas. Daugiau apie renginį skaitykite https://www.senojigimnazija.lt/2021/11/08/karjeros-diena/

 

 

 

 

NEMOKAMAS renginys apie visus karjeros pasirinkimo klausimus ir studijas užsienyje

IŠSILAVINIMAS IR KARJERA 2021

Rugsėjo 29 d. Kaunas | Rugsėjo 30 d. Vilnius

Kviečiame į parodą visus, kurie domisi studijomis užsienyje ar ieško, kaip teisingai pasirinkti būsimas studijas, karjeros kryptį. Renginyje lauks užsienio universitetai iš viso pasaulio, įdomūs pranešimai, kūrybinės dirbtuvės. Negalinčius dalyvauti gyvai taip pat kviečiame registruotis: jūs gausite nuorodą į live didžiosios scenos transliaciją.

Jei negalite dalyvauti gyvai – registruokitės ir gaukite online renginio nuorodą. 

Išsamiau apie renginį: 

 

 

2023 M. MINIMALŪS RODIKLIAI STOJANTIESIEMS Į AUKŠTĄSIAS MOKYKLAS IŠLIKS NEPAKITĘ, POKYČIAI SIŪLOMI NUO 2024 M.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė patvirtino minimalius rodiklius stojant į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose 2023 m. Kaip ir šiuo metu, pretenduojantieji į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose turės būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus – lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą. Išimtis daroma stojantiesiems į menų studijas: jiems matematikos egzaminas nėra privalomas.

Valstybinių brandos egzaminų išlaikymo riba – 16 balų iš 100.

Kaip ir šiuo metu, 2023 m. priimant į universitetus ir kolegijas bus atsižvelgiama ne tik į stojančiųjų valstybinių brandos egzaminų rezultatus, bet ir į metinių pažymių vidurkį. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų įvertinimų vidurkis bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6. Stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas, kaip ir iki šiol, galios ir minimalus konkursinis balas: 5,4 į universitetus ir 4,3 į kolegijas.

Kaip nustatyta Mokslo ir studijų įstatyme, minimalūs reikalavimai stojantiesiems į aukštąsias mokyklas tvirtinami kasmet prieš dvejus metus. Minimalūs rodikliai privalomi stojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas. Stojantiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas šiuo metu reikia būti išlaikius bent vieną valstybinį brandos egzaminą. Daugiau skaitykite

https://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/naujienos_1/2023-m-minimalus-rodikliai-stojantiesiems-i-aukstasias-mokyklas-isliks-nepakite-pokyciai-siulomi-nuo-2024-m-

 

 

 

 

„SVAJONĖS VIRSTA REALYBE“

Balandžio 23 d. Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademija 10 – 12 kl. moksleivius bei jų tėvus kviečia sudalyvauti virtualiose akademijos atvirų durų dienose „SVAJONĖS VIRSTA REALYBE“ !

Atvirų durų dienų programa tikrai nebus nuobodi, kadangi moksleivių lauks įdomios ir interaktyvios paskaitos apie teismo mediciną, šaudybą bei atsakymas į klausimą – ,,Ar įmanoma įvykdyti tobulą nusikaltimą?“

Jūsų taip pat lauks nuotaikingas ir #Nenuobodus seminaras su priėmimo komisija, kurio metu sužinosite visus atsakymus apie stojimo procesą, konkursinį balą, studijų tipus, apmokėjimą bei dar daug daug stojantiesiems itin aktualios informacijos.

Ir net tai dar ne viskas !

Juk dar laukia susitikimas su studentų atstovybe, kurios komanda supažindins Jus su gyvenimo #Barakuose kasdienybe bei #Paniatkėmis, o kur dar virtualūs susitikimai su studentais, kurių metu galėsite drąsiai ir atvirai užduoti Jūsų galvoje kirbančius klausimas apie studijas, studentavimą bei studijavimą – kuo jie skiriasi ir kaip juos suderinti?

Renginio programa :

13:00 – 13:30 Susipažink su VSA

13:30 – 14:30 #StudentasDienai

14:30 – 15:10 Studentavimas pagal MRU VSA SA

15:10 – 15:20 Pertrauka

15:20 – 15:50 Pasirinkau! Kas toliau?

15:50 – 16:30 Kas slypi už užrašo ,,Teismo medicinos ekspertas“?

15:00 – 20:00 #IšPirmųLūpų

Tad per VSA atvirų durų dieną nuobodžiauti tikrai neteks!

Nori pasitarti ar išgirsti studento nuomone?

Tuomet registruokis į individualią konsultaciją jau dabar: https://outlook.office365.com/…/MRUVieojosaug…/bookings/

Prisijungimo į „SVAJONĖS VIRSTA REALYBE“ nuoroda: https://zoom.us/j/93628248846

Labai lauksime Jūsų prisijungiant!

Pagarbiai

Daiva Petrauskienė

Dekanės patarėja komunikacijai

Viešojo saugumo akademija 

Mykolo Romerio universitetas

Maironio g. 27, Kaunas

El. p. d.petrauskiene@mruni.eu

 

 

 

VU kviečia moksleivius į Studentas vienai dienai 2021

 

 

Tradicinis renginių ciklas moksleiviams „Studentas vienai dienai“ sugrįžta nuotoliniu būdu! Vyresniųjų klasių moksleivius, norinčius sužinoti, ką iš tiesų reiškia studijuoti Vilniaus universitete, kviečiame dalyvauti nuotolinėse paskaitose.

Kaip ir kasmet, būsimuosius studentus pasitiks universiteto dėstytojai, kurie padės pasijusti tikrais akademinės bendruomenės nariais.

Paskaitos vyks balandžio 19-30 d. Jų sąrašą ir registraciją rasite  https://www.vu.lt/kviecia-vu/studentas-vienai-dienai

Nuoroda į FB renginį https://fb.me/e/2avjbfBdG

 

 

VU Studijų mugė

 

 

Vilniaus universitetas (VU) kviečia į studijų mugę, kuri šiemet pirmą kartą vyks kitaip – virtualiai.

Kovo 24 – balandžio 2 d. nuo 13 val. visi Lietuvos moksleiviai galės susipažinti su studijomis įvairiuose VU fakultetuose, dalyvauti pirmosiose paskaitose ir informatyviose diskusijose. Norintieji daugiau sužinoti apie konkrečias studijų programas, susipažinti su būsimais dėstytojais ir jų dėstomais dalykais ar pasikalbėti apie priėmimo reikalavimus turės galimybę prisijungti į atskiras konsultavimo erdves. Šiose erdvėse moksleivių lauks ir esami VU studentai, kurie ne tik atvirai papasakos apie studentiško gyvenimo ypatumus, bet ir pristatys laisvalaikio bei savirealizacijos galimybes VU bendruomenėje!

Programa ir renginiai 

REGISTRUOTIS:

 

Didžiausias Lietuvoje online renginys apie studijų pasirinkimą

IŠSILAVINIMAS IR KARJERA 2021

 

Kovo 23-24 dienomis

Ką realiai veiksi baigęs ekonomiką, filologiją, žurnalistiką, biochemiją ar kitą studijų programą? Geriau bus, jei atsakymą į šį klausimą žinosi prieš pradėdamas studijas.

Registruokis į renginį, ir gauk vertingą turinį, užduok klausimus live transliacijos metu ir tiesiog sužinok, ką žmonės dirba visą dieną.

 

Go!Study Netherlands – online paroda

Jei tau įdomu sužinoti daugiau apie studijas Olandijoje, kviečiame tave į nemokamą online parodą
„Go!Study Netherlands“, kurioje sužinosi VISKĄ apie studijas čia!

Vasario 18 d. 12:00-19:00 (Lietuvos laiku)

Registracija į pokalbius

Renginys skirtas moksleiviams, studentams ir jų tėvams!

Studijų Olandijoje privalumai

1. Nereikia mokėti visos studijų kainos. 50% nuolaida
Visiems pirmakursiams bakalauro studentams taikoma 50% nuolaida studijų kainai, tad pirmi metai Nyderlanduose tau kainuos tik 1084 €.
2. Nereikia IELTS/TOEFL testo

Pakanka mokykloje mokytis anglų kalbą ir laikyti anglų kalbos brandos egzaminą (nėra konkretaus balų reikalavimo). Išimtis – Tilburg ir Radbound universitetai.

3. Nereikia motyvacinio ir rekomendacinio laiško

Įstoti į Nyderlandus labai lengva – universitetai neprašo nei motyvacinio, nei rekomendacinių laiškų, o atsakymą ar įstojai pateikia ypač greitai.

4. Dirbantiems skiriama parama

Dirbantiems studentams teikiama parama iki 386 EUR/mėn, taip pat yra galimybė pasiimti paskolą pragyvenimo išlaidoms: iki 867 EUR/mėn. + nemokamas viešasis transportas darbo dienomis arba savaitgaliais.

Kaip dalyvauti?

 1. Peržiūrėk dalyvaujančių universitetų sąrašą, esantį žemiau.
 2. Išsirink studijų programas, kurios tave domina.
 3. Užsiregistruok individualiam online vaizdo pokalbiui.
 4. Renginio dieną būk online ir sutartą valandą pasikalbėk su vienu ar keliais pasirinktais Olandijos universiteto atstovais.

Online studijų Danijoje paroda „Go!Study Denmark“

 

Jau sausio 28 d. tavęs laukia nemokama online paroda „Go!Study Denmark“, skirta sužinoti daugiau apie studijas Danijoje.

Parodoje dalyvaus šie universitetai:

 • Aarhus University
 • Copenhagen Business Academy
 • Dania Academy
 • International Business Academy
 • University of Southern Denmark
 • University College Absalon

 

Pažadame, jog:

 • Parodoje sužinosi viską apie studijas aukščiau minėtuose universitetuose
 • Sužinosi, kokie tavo šansai įstoti į Danijos aukštąsias ir kokių dokumentų tau reikės
 • Niekas nekvėpuos į nugarą, kaip įprastų parodų metu. Užsiregistravęs į parodą gausi individualų laiką savo neformaliems pokalbiams su universitetais
 • Renginio metu tavęs taip pat lauks ir nemokamos konsultacijos su studijų užsienyje koordinatoriais, kurių metu pasakosime apie studijas užsienyje, stojimo procesą, reikalingus dokumentus ir visą kitą svarbią informaciją apie stojimus į užsienį

Sužinok daugiau apie šią parodą ir registruokis: www.kastu.lt/gostudy_denmark

Iki susitikimo parodoje!

VYTAUTAS MURAUSKAS
Studijų užsienyje koordinatorius

Kastu International
+370 684 44220
vytautas@kastu.lt
www.kastu.lt

 

(VILNIUS TECH) Paskaitų ciklas apie informacines technologijas jų sritis

 

Mokslo metai jau įpusėjo ir pagaliau galime džiaugtis atėjusia tikra balta žiema – atgaiva mūsų akims ir kūnams. Smegenų ląstelės jautriai reaguoja į baltą šviesą – ji sumažina mieguistumą, pakelia kūno temperatūrą, padidina budrumą, suteikia pasitikėjimo ir netgi gerina atmintį. Tad siūlome išnaudoti šį laiką ir šį kartą kviečiame susipažinti su IT.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Fundamentinių mokslų fakulteto dėstytojai vykdo paskaitų ciklą skirtą mokiniams ir mokytojams apie informacines technologijas ir tris jų sritis:

 • Sausio 18 d. (pirmadienį) 15.00 val. „Dirbtinio intelekto metodų taikymas: paprasta ar sudėtinga?“ 
 • Sausio 19 d. (antradienį) 15.00 val. „Sistemų testavimas – svarbiausia saugus ir laimingas vartotojas!“ 
 • Sausio 20 d. (trečiadienį) 15.00 val. „Informacijos sauga: ką saugoti ir kaip apsisaugoti?“ 

Paskaitos vyks zoom platformoje.

Daugiau apie renginį socialiniame tinkle Facebook.

Registruokis į paskaitas čia >>>>>

VILNIUS TECH kiti pasiūlymai:

Pasiruošk brandos egzaminams!

Nuo vasario 1 d.

Jau renkamos naujos grupės matematikosfizikos bei informacinių technologijų pamokoms.

„TV industrija šiandien“

Sausio 15 d. 10 val.

Kūrybinių industrijų fakulteto paskaita apie tai kaip atrodo televizijos virtuvė bei ką reikia žinoti prieš pradedant joje dirbti.

Kyla klausimų dėl būsimų studijų?

Individualios konsultacijos

Registruokis individualiai konsultacijai dėl studijų VILNIUS TECH

Kaip atsirinkti naudingus karjeros testus ir ką daryti su jų rezultatais

Kaip atsirinkti naudingus karjeros testus ir ką daryti su jų rezultatais

Renkantis kuriuo karjeros keliu eiti, daugelis konsultantų pataria pirmiausia bandyti pažinti save. O tam turėtų padėti karjeros testai. Internete jų gausu. Tačiau kaip atsirinkti tinkamus testus dar pernelyg daug patirties neturintiems jaunuoliams? Ir ką su tais testų rezultatais daryti – kokie žingsniai turėtų sekti po to?

 • Kaip atsirinkti testus, kurie padėtų jaunimui išsigryninti savo karjeros kryptį? Kur jų ieškoti (nemokamai ar už nedidelį mokestį)? Ir kuo skiriasi nemokami testai nuo tų, už kuriuos reikia mokėti?
 • Ką gali padėti išsiaiškinti karjeros testai? Kokių jų būna?
 • Ką toliau daryti, kai jau atlikai kelis testus? Matyt, su tais testų atsakymais reikėtų kažkaip toliau dirbti?

Į šiuos ir panašius klausimus atsakymų ieškokite žurnale Kur stoti?

Sėkmės bandant pažinti save ir renkantis karjeros kelią! Karjeros testų taip pat rasite ir naujuose žurnaluose „Kuo būti“ bei „Kur stoti“, kurie pasirodys artimiausiu metu (taip pat testų ieškokite ir senesniuose šių žurnalų numeriuose).

********

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com

 

„Menininkai kaip mokslininkai“

 

„Menininkai kaip mokslininkai“ – tai meno ir mokslo pasaulius integruojantis projektas, pristatantis įvairių Lietuvos kūrėjų praktikas moksleiviams.

10 kūrėjų sutiko pasidalinti savo patirtimi ir idėjomis ir kartu su „Kūrybingumo mokykla“ sukūrė 10 videopamokų, kuriose pinasi mokslinės žinios, kūrybingi meniniai sprendimai ir pasaulėvaizdį mažų mažiausiai sukutenantys klausimai.

👉Ar tiesa, kad jogurto bakterijos gali pagerinti mūsų santykius? Kodėl tuomet nevartojame to jogurto?

👉Ar gali būti, kad geriausiems miškams išlikti turėtume ne „kažką daryti“, o kaip tik – nedaryti nieko?

👉Kas bendro tarp roboto ir abejonės? Ar dirbtinis intelektas kada nors dvejoja?

👉Kiek žmonių reikėtų išsiųsti į kosmosą, kad iš jų kūnų susidarytų planeta?

Atsakymai į šiuos ir dar daugiau klausimų – videopamokose!   https://kurybingumomokykla.lt/menininkai-kaip-mokslininkai/

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

REKOMENDACIJOS IR ŠALTINIŲ NUORODOS DĖL KARJEROS UGDYMO:

 

INFORMACIJA APIE SPECIALYBES (REKOMENDUOJAMA I – II KLASIŲ GIMNAZISTAMS):

KARJEROS PLANAVIMAS, PASIRENGIMAS STUDIJOMS (REKOMENDUOJAMA III – IV KLASIŲ GIMNAZISTAMS):

STUDIJOS UŽSIENYJE (REKOMENDUOJAMA I – IV KLASIŲ GIMNAZISTAMS):

 • Ugdymas karjerai – tai žinių, gebėjimų ir nuostatų apie save, karjeros (mokymosi ir darbo) galimybes, karjeros sprendimų priėmimą, karjeros planavimą, derinimą su kitomis gyvenimo sritimis ir realizavimą įgijimo procesas.
 • Ugdymu karjerai siekiama mokiniams suteikti karjeros valdymo kompetencijų, grindžiamų bendrosiomis kompetencijomis.
 • Ugdymas karjerai organizuojamas ugdymo proceso dienomis, skirtomis kultūrinei, meninei, pažintinei veiklai, integruojant į ugdymo procesą ir neformalųjį ugdymą.