Rekomendacijos tėvams dėl nuotolinio mokymo

Tėvų linija

Tėvų linija: tai psichologų konsultacijos telefonu tėvams, įtėviams, globėjams, seneliams. Darbo dienomis nuo 11 iki 13 val. ir nuo 17 iki 21 val. galima paskambinti nemokamu anoniminiu numeriu 8 800 900 12 ir su profesionaliu psichologu pasikonsultuoti rūpimais vaikų auklėjimo klausimais.

„Tėvų linijoje“ dirba Paramos vaikams centro psichologai, kurie pasirengę padėti tėvams suprasti vaikų elgesį, patarti dėl įvairiais amžiaus tarpsniais kylančių bendravimo su vaiku problemų ir rasti geriausią sprendimą. Taip pat padėti nusiraminti, o jeigu reikia, ir suvaldyti pyktį, kai situacija yra įtempta.

„Tėvus dažniausiai neramina vaikų neklusnumas ir stiprių emocijų proveržiai. Paskambinę sako, kad vaikas neklauso, prieštarauja, nesilaiko taisyklių, sunku su juo susitarti arba supykęs mušasi, šaukia, verkia, mėto daiktus. Daug skambučių sulaukiam dėl vaikų patiriamos įtampos mokykloje: vaikai vengia atlikti namų darbus, patiria patyčias, jaučiasi pervargę. Tėvai nerimauja dėl sudėtingų mokytojo ir vaiko santykių, įtampą keliančių mokyklos reikalavimų, kad sūnus ar dukra praranda motyvaciją mokytis ir pan.“, – sako „Tėvų linijos“ vadovė, psichologė Jūratė Baltuškienė