Pasirinkite puslapį

2023-09-01 STENDINĖ IR VIRTUALI PARODA „BLEZUI PASKALIUI (Blaise Pascal) – 400”

B. Paskalis gimė 1623 m. birželio 19 d. Clermonte (Klermonte), Prancūzijoje. Paskalis gimė vienoje seniausioje ir turtingiausioje šeimoje. Jo tėtis studijavo Paryžiuje teisę. Jo mama Antoinete Begon kilus iš verslininkų šeimos. Paskalio motina buvo labai pamaldi ir išmintinga moteris, tik silpnos sveikatos, kurią perdavė ir sūnui. Jis niekad nebuvo sveikas, kartais vaikščiodavo su lazdomis. Motina mirė, kai sūnus buvo tik trejų metų. Jį globojo dvi vyresniosios seserys: Gilberte ir Jacqueline. Šeima persikėlė į Paryžių. Paskalis nuo vaikystės buvo silpnos sveikatos. Pats tėvas ir į namus ateinantys mokytojai mokė berniuką. Jis buvo vunderkindas.

B. Pascalis mirė 1662-aisiais rugpjūčio 19 dieną.