Pasirinkite puslapį

2021-02-10 VIRTUALI PARODA „JONUI ŠLIŪPUI – 160”

„Neįsivaizduoju Lietuvos Nepriklausomybės be dr. Jono Šliūpo – nors jis ir nebuvo Nepriklausomybės Akto signataras, bet jo veikla, visos mintys buvo susijusios su lietuvybe, o gyvenimo moto – visą save atiduoti Lietuvai. Akcentuodamas lietuvybės puoselėjimą, J. Šliūpas laikėsi nuostatos, jog kur begyventume, privalome nepamiršti, kad esame lietuviai“.

Dr. Jono Šliūpo memorialinės sodybos-muziejaus muziejininkė

Sigutė Bendikienė

 

 

 

Šiemet, kovo mėnesį, minėsime gydytojo, medicinos, humanitarinių ir teisės mokslų daktaro, aušrininko, lietuvių spaudos ir politinio veikėjo, pirmojo Palangos burmistro  Jono Šliūpo 160 gimimo metines. Būtent aušrininkai ir varpininkai  pradėjo lietuvių tautinį sąjūdį, kuris ir atvedė mūsų Tėvynę į nepriklausomybę.

J. ŠLIŪPUI – 160 (.pdf)