Pasirinkite puslapį

2022-02-07 STENDINĖ IR VIRTUALI PARODA „Karšto laisvės troškimo blykstelėjimas okupuotoje Lietuvoje”

Karšto laisvės troškimo blykstelėjimas okupuotoje Lietuvoje –

minint 50-ąsias Romo Kalantos žūties metines

2022 metai LR Seimo paskelbti Romo Kalantos metais

Jaunatviškas idealizmas, nenoras taikstytis su okupaciniu totalitariniu režimu lėmė Lietuvos antisovietinės veiklos augimą ir neginkluotą pasipriešinimą. 1918 m. vasario 16-osios aktu atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės idėja visą sovietmetį buvo ne tik giliai įsirėžusi jaunų žmonių savimonėje bei ideologijoje, bet ir skatino realiems veiksmams. Laisvės troškimas ir istorinė atmintis, kurią nuolat siekta ištrinti ar bent jau transformuoti, įprasmino pavojingą pasipriešinimo kovą. Į tokią kovą – protestą susideginant – stojo Romas Kalanta, parodydamas visam pasauliui radikalų santvarkos bei okupacinės tikrovės atmetimą. Tai nebuvo beprasmė vienišo žmogaus pasipriešinimo akcija, nes R. Kalantos poelgis sukėlė antisovietinių protestų bangą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, nes valstybingumas buvo gyvas Lietuvos žmonių, o visų pirma – jaunų žmonių, širdyse bei sąmonėse.

 

 

 

 

Parodą galite aplankyti ir bibliotekoje