Pasirinkite puslapį

2021-06-15 VIRTUALI PARODA VYTAUTUI MAČERNIUI ATMINTI

Lietuvos Respublikos Seimas šiuos metus paskelbė poeto Vytauto Mačernio metais ir kviečia paminėti jo 100-ąsias gimimo metines.

Vytautas Mačernis – jauniausias literatūros klasikas, naujosios lietuvių poezijos pradininkas, vienas pačių reikšmingiausių savo kartos poetų.

V. Mačernis gimė 1921m. birželio 5d. Šarnelėje, netoli Žemaičių Kalvarijos. Jis mokėsi Sedos vidurinėje mokykloje ir Telšių gimnazijoje, kurią baigė 1939m. Tų pačių metų rudenį įstojo į Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos-filosofijos fakultetą. Studijavo anglų k. ir literatūrą. 1940m. persikėlė į Vilniaus universiteto Humanitarinių mokslų fakultetą. 1941m. metė anglistiką, perėjo į filosofiją, kurią studijavo iki pat universiteto uždarymo 1943m. Vokiečiams uždarius Vilniaus universitetą, V. Mačernis grįžo į tėviškę ir gyveno iki 1944m.

Kviečiame apžvelgti V. Mačernio biografijos ir kūrybos faktus Vytautas Mačernis (.pdf)