Pasirinkite puslapį

Naujienos

Kur Palangoje buvo geležinkelis? Kas įkūrė pirmąjį vaikų darželį Lietuvoje? Kaip atrodė Palanga XIX amžiuje? Kas įamžino Palangą fotografijose? Kiek laiko truko kelionė iš Varšuvos į Palangą? Kas ir kodėl pastatė tiltą į jūrą? Į šiuos ir daugybę kitų netikėtų klausimų atsakymus rado Palangos senosios gimnazijos I-III klasių gimnazistai visą spalio mėnesį lankę Palangos kurorto muziejų –Anapilį. Kai kuriems tai buvo pirmasis vizitas šioje kultūros erdvėje, kai kurie daug žinojo apie Palangą ir dar labiau pagilino savo žinias. Tai nebuvo įprastos ekskursijos. Gimnazistai turėjo patys ieškoti informacijos liečiamuose ekranuose, skaityti, tyrinėti eksponatus, žemėlapius, nuotraukas, Tiškevičių šeimos medį. Užduotis, kaip Erasmus projekto ‚,Kultūros paveldas ir vertybių ugdymas Europos mokyklose“ integraciją į ugdymo turinį, mokiniams parengė anglų kalbos mokytojos Aušrinė Janušienė ir Audra Kaklienė. Prie šių mokytojų prisijungė ir anglų kalbos mokytoja Kristina Galdikė su savo ugdytiniais. Po vizito gimnazistai reflektavo įgytas žinias ir patirtus įspūdžius – anglų kalba kūrė pasakojimus, kurie publikuojami gimnazijos svetainėje.

Tai buvo puiki veikla, kuri praturtino ne tik gimnazistus, bet ir mokytojus. Tikimės, kad sulaukę svečių iš kitų miestų ar šaliųgimnazistai, dalyvavęprojekte ,,Palangos istorija“,galės būti šauniais gidais ir papasakoti įdomių istorijų ir netikėtų detalių apie savo mylimą gimtąjį miestą.Ką apie projektą mano patys gimnazistai?

Joris Lisas, IIIB:„Apie savo miestą sužinojau daug įdomių dalykų. Pavyzdžiui, kad kelionė į Palangą poilsiautojams buvo labai ilga ir sekinanti. Žmonės mėgavosi įvairiomis pramogomis: pasivaikščiojimais, loterijomis , iš kurių vienoje buvo galima laimėti grafienės karvę. Taip pat išgirdau apie pirmą moterį fotografę Pauliną Mongirdaitę. Jeigu ne ji, šiandien neturėtume Palangos simboliais laikomų pastatų nuotraukų. Mane nustebino tai, kad buvo populiaru fotografuotis su vaiduokliais.“

Hubertas Vindžigalskis, IIIB:‚,Įsiminė, kad J.Tiškevičius investavo daug pinigų į Palangą. O tiltas buvo viena iš didžiausių investicijų.“

Roberta Lukauskaitė, IIIB:‚,Mano nuomone, faktai apie Palangą stulbinantys ir labai įdomūs. Sužinojome daug. Aš esu tikrai laiminga, kad gyvenu Palangoje.“

Ugnė Jakubauskaitė, IIIB:‚,Įdomiausia dalis man buvo apie maudynes XIX a. Labai smagiai skamba idėja -susikabinti rankomis, suformuoti gyvą žmonių grandinę ir bristi į audringą jūrą.“

Gabija Augutytė, IIIA: „Buvo smagu išgirsti, kad ir prieš šimtą metų žmonės mėgavosi pasivaikščiojimais po pušynus, pajūrį, džiaugėsi saulėlydžiais.“

Nuoširdžiai dėkojame Kurorto muziejaus direktorei Virginijai Paluckienei už malonų bendradarbiavimą ir pagalbą bei visiems šio muziejaus darbuotojams, kurie buvo labai geranoriški, supratingi šiuo nelengvu laikotarpiu bei labai paslaugūs gimnazistams, kartais pasiklysdavusiems  informacijos gausybėje.

Palangos senosios gimnazijos anglų kalbos mokytoja, Erasmus+ projekto koordinatorė Audra Kaklienė

Nuotraukose: projekto ,,Palangos istorija“ akimirkos