Select Page

Naujienos

,,Gimtosios kalbos upės ir upeliai” – taip vadinosi Klaipėdos universiteto, Klaipėdos ,,Varpo” gimnazijos ir Lietuvių kalbos draugijos Klaipėdos skyriaus kovo 8 dieną jau šeštą kartą organizuota moksleivių ir studentų mokslinė – praktinė konferencija, skirta Gimtosios kalbos dienai. Joje pranešimus skaitė ir Palangos senosios gimnazijos mokiniai. Kamilė Arbatauskaitė ir Kamilė Butkevičiūtė iš IIIC klasės (mokytoja Nijolė Šakinienė) pristatė pranešimą ,,Vydūnas – tautos dvasinės kultūros ugdytojas”, pranešimą ,,Simonas Daukantas – tautinio atgimimo ideologas” skaitė Martynas Andriuška, Paulius Beniušis bei Domantas Venclovas iš IIIC klasės (mokytoja N.Šakinienė). Konferencijoje dalyvavo ir mokytojos Jūratės Galinauskienės mokiniai: Morta Kaminskaitė (IVD) skaitė pranešimą ,,Just.Macinkevičiaus draminė apysaka ,,Daukantas”: žanro savitumas”, o Diana Zeringytė (IVA) – ,,Realizmo elementų ir modernėjančios literatūros formų dermė Vydūno tragedijoje ,,Pasaulio gaisras”.  Renginyje savo darbus taip pat pristatė Klaipėdos ir Plungės gimnazijų mokiniai bei Klaipėdos universiteto studentai. KU profesorius Albinas Drukteinis, pradėjęs ir apibendrinęs konferenciją, pasidžiaugė sąmoningu jaunų žmonių požiūriu į gimtąją kalbą ir puikiais pranešimais bei juos ruošusiais lietuvių kalbos mokytojais.