Select Page

Naujienos

,,Lengvi kalbos sparnai“ – taip vadinosi vasario 28 dieną Palangos senojoje gimnazijoje jau trečius metus organizuojama lietuvių kalbos konferencija ,,Lengvi kalbos sparnai“, kurios idėjos autorė – lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Galinauskienė. Konferencija skirta Gimtosios kalbos dienai. Pagrindiniu konferencijos motyvu pasirinkti filosofo Naglio Kardelio žodžiai, kad gimtoji kalba – tai ,,lengvi sparnai, keliantys mus aukščiau nei kitų kalbų, kurias savo gyvenime išmokstame vėliau, sparnai. Jų nereikia prisirišti ant rankų kaip Ikarui – jie mums duoti pačios prigimties ir auga mums iš pečių, o pakilus aukštai nesutirpsta lyg vaškas.“ Renginyje savo tiriamuosius ir kūrybinius darbus pristatė I-III klasių gimnazistai. Juos ir kitus dalyvius pasveikino Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, akcentuodamas, kad gimtoji kalba nutiesia žmogui kelius į pasaulinius vandenis. Konferenciją pradėjo IIID klasės mokinė Giedrė Šarkaitė – miesto meninio skaitymo konkurso nugalėtoja. Ji  skaitė rašytojo Lauros Sintijos Černiauskaitės romano ,,Šulinys“  ištrauką. Tiriamąjį darbą apie su jūra susijusių žodžių vartojimą  pristatė IB klasės mokinės. 2018 metai buvo pavadinti Vydūno metais, todėl vaizdinį pranešimą apie didį lietuvių filosofą, rašytoją, visuomenės veikėją Vydūną pristatė Kamilė Arbatauskaitė ir Kamilė Butkevičiūtė iš IIIC. Išsamiau Vydūno kūrybą pasiryžusi nagrinėti IV klasės mokinė Diana Zeringytė skaitė ištrauką iš tiriamojo darbo apie Vydūno ,,Pasaulio gaisrą“. K.Arbatauskaitė ir K.Butkevičiūtė pristatė ir rašytojo Vaižganto ,,Pragiedrulių“ gražiausias citatas – su šiuo darbu jos dalyvauja Anykščių bibliotekos organizuojamame projekte. Savo esė apie gimtąją kalbą, kurioje atskleidė autentišką santykį,  perskaitė IIB klasės  mokinė Simona Butkutė. Konferenciją užbaigė Justė Dumčiūtė (IB), kuri atliko lietuvių liaudies dainą ,,Palinko liepa“. Dalyviai ir organizatoriai atsisveikino iki kitų metų – iki kito prasmingo susitikimo.

Nuotraukos G.Valentinavičiūtės (IC)