Palangos istorinis ir kultūrinis paveldas akrostichuose

Palangos senosios gimnazijos I-III klasių gimnazistų pažintis su Palangos istorija tęsiasi, tik šį kartą įgalinti savo kūrybinius gebėjimus buvo pakviesti ir abiturientai. Anglų kalbos mokytojos Audra Kaklienė ir Aušrinė Janušienė, siekdamos integruoti tarptautinį Erasmus+ projektą „Kultūros paveldas ir europinių vertybių ugdymas“  į ugdymo procesą, pakvietė savo mokinius sudalyvauti virtualioje parodoje „Palangos istorinis ir kultūrinis paveldas akrostichuose“.

Akrostichas – iš graikų kalbos kilęs žodis (gr. akros ‘kraštinis’ + stichos ‘eilutė’), reiškiantis eiliuotą tekstą, kurio eilučių pirmosios raidės, skaitant nuo viršaus į apačią, sudaro žodį arba posakį. Gimnazistai  pasirinkę įvairius žodžius, susijusius su Palanga, jos istorija ir puoselėjama kultūra, turėjo sukurti akrostichus anglų kalba. Atlikdami šią užduotį mokiniai turėjo visišką laisvę ir kiekvienas galėjo pasirinkti jiems asmeniškai svarbiausius, gražiausius, labiausiai atspindinčius jų gimtojo miesto dvasią žodžius. Daugelis negalėtų įsivaizduoti Palangos  be tokių žodžių kaip jūra, smėlis, Palangos tiltas, pajūris, bet nemažai mokinių pasirinko tuos, kurie mena išskirtinę miesto istoriją bei asmenybes, kūrusias kurortą ar kitaip garsinusias miestą.

Tad, visus, suprantančius anglų kalbą,  kviečiame pasimėgauti mūsų gimnazistų kūrybiškumu ir pamatyti Palangą gimnazistų akimis.

Acrostics IA,   Acrostics IB,   Acrostics IC,   Acrostics IE, Acrostics IIA,   Acrostics IIC,   Acrostics IID,  Acrostics IIE

Acrostics III, Acrostics IV