Select Page

Antrųjų užsienio kalbų projektas „ Laiškas Lietuvai “ , skirtas Kovo 11-ajai.

Antrųjų užsienio kalbų projektas „ Laiškas Lietuvai “ , skirtas Kovo 11-ajai.

„Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje“
J. Marcinkevičius

Laiškas… .Lietuvai… vokiečių, prancūzų, rusų kalbomis. Į gyvenimo duris pasibeldžia kalbos, kurių žodžių apkabintas, pradedu gyventi pasaulyje, kuris toks nežinomas ir paslaptingas.

Naujos kalbos atėjimas prilygsta dieviškai ugniai,- nes kuo gi mes ginsimės nuo tamsos, smurto, jei ne žodžiu, kuo sušildysim anglo, prancūzo, ruso, vokiečio, ukrainiečio sielą, kuo, jei ne kitos tautos kalbos mokėjimu.

Laiškas Lietuvai… Jame užtenka žodžių meilei, džiaugsmui, liūdesiui, pagarbai… Kokia baimė rašyti ir suklysti! Bet kalba niekam negraso, nieko neatstumia, neišstumia į gyvenimo pašalę, joje nėra neapykantos.

Laiškas Lietuvai- tai širdies žodžiai gimtinei ta kalba, kuri daug metų keliauja drauge, laiko už rankos ir veda pažinimo link……