Lapkričio 23 dieną Palangos senojoje gimnazijoje svečiavosi Dominykas Šumskis – dabar Laisvės TV prodiuseris, buvęs gimnazistas, anksčiau dirbęs ekspertu Lietuvos laisvosios rinkos institute. Tą dieną mokiniams jis vedė paskaitą apie YouTube prodiusavimą. D.Šumskis trumpai papasakojo, kokius patarimus teikia garsiems Lietuvos YouTuberiams, kad kiekvienam iš mūsų nebūtų nuobodu tiek žiūrėti, tiek klausytis vaizdo įrašų. Jis patarė,  kokį intriguojantį video sukurti, ką jauniems kūrėjams pasakyti prieš kameras ar kokią norimą idėją transliuoti žiūrovams. Taip pats svečias pasidalijo savo gyvenimo patirtimi. Kaip pasakojo prodiuseris, praeityje jis nežinojo, ko nori gyvenime, nežinojo, kokiu darbu užsiimti, kad jis taptų pomėgiu, o ne pareiga. Pasirodo, iš pradžių vertėsi skirtingais darbais, kol atrado savo pašaukimą. Draugo pasiūlymas prodiusuoti filmus, atskleidė tai, kad šis darbas skirtas būtent jam. Susitikimo pabaigoje lektorius reziumavo, kad ieškant savęs labai svarbu nebijoti daryti tai, kas patinka, teikia malonumą, nebijoti priimti sprendimus ir  juos  keisti: keisti studijas, karjerą, gyvenamąją vietą. Susitikimas su D.Šumskiu paskatino mokinius pagalvoti apie save, apie savo tikslus ir pateikė kitokią savęs atradimo istoriją.

Judita Baranauskaitė, IIB