Pasirinkite puslapį

Naujienos

Ką tik paminėję Spaudos dieną vartėme senus mokyklinius mūsų Gimnazijos laikraščius ir ten aptikome įdomių interviu su mokytojomis, kurios dar ir šiandien dirba Palangos senojoje gimnazijoje bei moko mus. Tad nusprendėme joms užduotis tuos pačius klausimus, kuriuos joms uždavė mokyklos žurnalistai prieš 29-erius metus! Ir sulyginome atsakymus, ar kas nors pasikeitė per beveik tris dešimtmečius.

Skelbiame pirmąjį tokį interviu su chemijos mokytoja Aušra Žemaitaitiene, kuri šiandien jau turi ir metodininkės kvalifikaciją. Ir palyginame jos atsakymus su skelbtais 1996 m. kovo 19 d. „Mokyklos laiptų“ laikraštuko straipsnyje „Mokiniai – taip pat labai įdomūs žmonės“. Tą kartą mokytoją kalbino Gretos vardu pasirašiusi autorė, nenurodžiusi savo pavardės. „Mokyklos laiptai“ tada buvo leidžiamas kaip laikraščio „Pajūrio naujienos“ priedas.

Kokia buvote mokinė?

2024 m.: buvau stropi, pareiginga mokinė.

1996 m.: mokykloje buvau pavyzdinga ir gera mokinė, nemėgau išsisukinėti, kad neišmokau, neturėjau laiko. Daug ruošdavausi namuose, stengdavausi atlikti visus namų darbus. Tėvus norėdavau pradžiuginti tik gerais ir labai gerais pažymiais.

Kokie jūsų įspūdžiai iš mokyklos, studentavimo laikų?

2024 m.: mokydamasi mokykloje ir studijų metais be mokymosi buvau įsitraukusi į įvairias veiklas. Mokykloje klasės aktyve metraštininkė, įvairūs būreliai. Studijų metais – bendrabučio tarybos veikloje, todėl labai daug prisiminimų ir patirčių iš šių veiklų.

1996 m.: studijų metai buvo nuostabūs ir nepakartojami. Be paskaitų, darbo chemijos laboratorijose, skaityklose, įsimintinos institute vykusios šventės, įvairios išvykos. Dirbau bendrabučio taryboje, redakcinėje kolegijoje.

Chemija – sunkus mokslas. Ar pavyksta juo sudominti mokinius?

2024 m.: chemija – gamtos mokslas, kurio pagrindams reikia matematinių gebėjimų, todėl ne visiems mokiniams sekasi šis dalykas. Džiugu, kad kiekvienais metais atsiranda daug dirbančių mokinių, turinčių gebėjimų, motyvacijos domėtis chemija.

1996 m.: chemija – tikrai sunkus mokslas, nors dauguma įsivaizduoja, kad tai vien bandymai, sprogdinimai. Labiausiai chemija susižavėję būna aštuntokai pirmąjį trimestrą, kai pradedame nuo labai paprastų dalykų. Vėliau paaiškėja, kad ir formules reikia mokytis, ir uždavinius spręsti – susidomėjimas dalyku blėsta.

Kas svarbiausia, bendraujant su mokiniais?

2024 m.: pagalba, nuoširdumas, teisingumas.

1996 m.: teisingumas, atvirumas, supratimas ir meilė. Mokytojas privalo mylėti savo darbą, visų pirma – vaikus. Būtina kiekviename įžvelgti kuo daugiau gėrio, mokėti vertinti juos pagal darbus.

Ką veikiate laisvalaikiu?

2024 m.: mano mėgstamos laisvalaikio veiklos: maisto gamyba, mezgimas, nėrimas, knygų skaitymas, vaikščiojimas, kelionės.

1996 m.: laisvalaikiu mėgstu megzti, taip pat kurti ir bandyti naujus kulinarinius receptus.

Laukite kitų panašių pokalbių.

Jaunoji gimnazijos žurnalistė Veronika Ulevičiūtė, I C kl.