Pasirinkite puslapį

2024-06-03 STENDINĖ IR VIRTUALI PARODA „Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną švęskime kasdien!”

Birželio 5 –ąją švenčiama Pasaulinė aplinkos apsaugos diena.

Ši diena šventei minėti pasirinkta todėl, kad 1972 m. birželio 5 d. Stokholme įvyko pirmoji JTO konferencija, kurioje aptartos aplinkos apsaugos problemos, o vėliau sukurta JTO aplinkos apsaugos programa. Konferencijos dalyviai – 115 šalių ir tarptautinių organizacijų atstovai – pareiškė, kad gamtos ištekliai, įvairios ekosistemos turi būti išsaugotos ateities kartoms. Kasmet dedama vis daugiau pastangų siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į ekosistemos atkūrimą. Ekosistemos apibrėžiamos kaip sąveika tarp gyvų organizmų – augalų, gyvūnų, žmonių – ir jų aplinkos. Tai apima ne tik gamtą, bet ir žmogaus sukurtas sistemas, tokias kaip miestai ar ūkiai. Lietuvos apsaugos ministerija šią dieną organizuoja įvairius renginius – tradicinį dviračių žygį Verkių regioniniame parke, konferencijas, menines akcijas iš panaudotų maisto pakuočių, aplinkos tvarkymo akcijas ir kt. Taip siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugos problemų sprendimo svarbą.

Šiai dienai paminėti skirtą plakatų ir instaliacijų ekspoziciją pristato ir mokytojos Meilės Bukytės vadovaujami IIB, IID bei IIE gimnazistai. Parodą galima apžiūrėti gimnazijos fojė.