Penktadienį Palangos kurorto muziejuje vyko Palangos senosios gimnazijos organizuota konferencija „M. K. Čiurlionis ir Palanga“, skirta šio iškilaus mūsų kūrėjo 150-osioms gimimo metinėms.
Konferencijoje pristatytas šio iškilaus mūsų tautos kūrėjo ryšys su Palanga. Svarbiausius menininko gyvenimo faktus pristatė IIE kl. gimnazistės Mėta Visminaitė ir Rusnė Kundrotaitė, Čiurlionio ir jo sužadėtinės Sofijos, vėliau tapusios jo žmona, laiškus, rašytus mūsų kurorte, skaitė IIG kl. gimnazistai Dominykas Paksas ir Andrėja Gigaitė. Skambėjo IIB kl. gimnazistės Kornelijos Lukošiūtės atliekami Čiurlionio kūriniai, menininko tapyba analizuota ir per matematinę prizmę. Į Čiurlionio kūrybą pažvelgę matematiniu žvilgsniu IIIA klasės gimnazistai Egilė Kvietkauskas, Vilius Maksimovas ir Ugnė Šapogaitė, perskaitė pranešimą „M. K. Čiurlionio muziejaus katastrofa“, IIIB ir IIIC kl. gimnazistės Goda Petkevičiūtė ir Arsenija Kokorevič pristatė darbą „M. K. Čiurlionio kelias“, IIIB kl. gimnazistės Karolina Mikėnaitė, Dorotėja Šleiniūtė ir Gintarė Petrauskaitė pateikė paveikslo “Aukuras“ matematinę analizę, IIID klasės mokinės Dalia Jurevičiūtė ir Laisvė Paulikaitė skaitė pranešimą „M. K. Čiurlionis ir Palanga“. Matematikos Čiurlionio muzikoje ieškojo IIIA ir IIIC kl. gimnazistai Dominykas Povilionis ir Dominik Trimailov.
Muziejaus fojė papuošė gimnazistų, kurie pasiryžo interpretuoti genijaus kūrinius, darbai. Eksponuoti Manto Žalgirio, Nojaus Trukšanovo, Gertrūdos Bičkauskaitės, Adomo Japerto, Gvido Jonušausko, Gabrielės Šalnytės, Igno Riaukos, Karolinos Mikėnaitės, Aistės Mordvinukaitės, Edvino Leščiausko, Ugnės Salytės, Robertos Brasaitės, Gitos Rackevičiūtės bei Saulės Stankutės darbai, įkvėpti Čiurlionio kūrinių.
Renginiui mokinius ruošė istorijos mokytoja Ilona Pociuvienė, matematikos mokytojos Audronė Domarkienė, Aušra Ševeliova ir Vijutė Mickuvienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Dočkuvienė bei dailės mokytoja Daiva Stonkuvienė.
Renginį, kuriame susiliejo istorija, muzika, dailė ir matematika, vedė abiturientas Elonas Sinušas ir trečiokė gimnazistė Gintarė Petrauskaitė, įgarsino trečiokas gimnazistas Kristijonas Karačionka.
Gimnazijos žurnalistai