Pasirinkite puslapį

Naujienos

IA, IC  ir ID klasių mokinių grupelė apsilankė Palangos Jono Šliūpo muziejuje, kur edukatorė juos supažindino su fotografijos istorija, paaiškino, kas yra cianotipija ir kur ji pirmiausiai buvo taikoma. Tada pakvietė ir patiems mokiniams išbandyti, kaip veikia šis metodas ant iš anksto tam tikslui paruošto popieriaus.

Kitą dieną mokiniai, vadovaujami chemijos ir technologijų mokytojos Meilės Bukytės, išsiaiškino, kokios medžiagos naudojamos cianotipijai, kaip vadinamos cheminės reakcijos, vykstančios veikiant šviesai, patys paruošė šviesai jautrų tirpalų mišinį ir juo padengė popierių, audinio atraižas bei tamsoje paliko išdžiūti.

Naudodamiesi „Lunapic“ programėle gimnazistai išmoko pasidaryti nuotraukų negatyvus ir juos panaudojo cianotipijos būdu fotogramoms išgauti ant paruošto popieriaus arba audinio.

Patyriminę veiklą „Cianotipijos – senovinės fotogramos – išbandymas ant įvairių paviršių“ organizavo chemijos ir technologijų mokytoja metodininkė Meilė Bukytė.

Meilė Bukytė