Į Lietuvos mokinių jaunųjų poetų konkursą „Raktažolė“, kurį rengia Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, buvo pakviesti ir du mūsų poetai: Linas Daukšas iš IIIA ir Elsė Uršulė Stanelytė iš IIC klasių, kuriuos moko lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė.

Iš viso konkursui darbus pateikė 65 jaunieji kūrėjai iš įvairių šalies regionų. Moksleivių kūrybą vertino žinomi Lietuvos poetai: Jurgita Jasponytė, Marius Burokas, Linas Daugėla. Zarasų progimnazija yra įsteigusi 300 eurų vertės mažąją Pauliaus Širvio premiją. Ją šiemet laimėjo Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos ketvirtokė Gabrielė Murzaitė.

Mūsų gimnazistas Linas Daukšas laimėjo specialų Zarasų merės Nijolės Guobienės apdovanojimą. Ir Lino, ir Elsės Uršulės eilėraščius publikavo Zarasų rajono laikraštis „Zarasų kraštas“.

Konkursas vyko šį penktadienį, balandžio 26 dieną.

Pasidžiaukime Lino Daukšo apdovanotu eilėraščiu.

Gilūs ežerai pabus,
Bangos vėl liūliuos