Pasirinkite puslapį

Naujienos

„Fiziką galima aiškinti sunkiai, ilgai ir nuobodžiai, bet galima ir visiškai priešingai, kaip tai daro Mažena“, –  tokiais žodžiais pirmadienio susitikimą su žinomiausia Lietuvos fizike Mažena Mackoint-Sinkevičiene pradėjo Gimnazijos fizikos mokytojas Marius Gustaitis.

Vilniaus Universiteto fizikos mokslų daktarė Mažena Mackoint-Sinkevičienė – didžiausios pasaulyje branduolinės ir dalelių fizikos laboratorijos CERN atstovė Lietuvoje, fizikos olimpiados užduočių rengėja, nuolatinė LRT laidų komentatorė apie fizikos mokslo atradimus ir naujienas, sukūrusi daugiau nei pusšimtį  TV laidų „Mokslo sriuba“, „Fizika prie kavos“.

Tad ir gimnazistams pristatė įdomią, spalvingą fizikos paskaitą per kino filmų analizę. Viešnia ragino filmus žiūrėti kritiniu žvilgsniu, keliant klausimą: „Ar taip tikrai įmanoma?“ Ir, remdamasi fizikos dėsniais, glaustai išanalizavo kelias populiarias kino juostas. Taip sužinojome, kad Supermenas turėjęs leisti panelei Lei nukristi ant grindinio, nes realybėje jos efektingas sugavimas ore sukeltų jai daug didesnių sužalojimų. Taip pat fizikos dėsniai neleistų Betmenui efektingai po skrydžio įlėkti į dangoraižio patalpą, į šipulius sudužus tik langams. Lygiai taip pat subyrėtų ir jis pats.

Garsioji fizikė sugriovė ir mitą esą atvirajame kosmose beprotiškai šalta ir žmogus jame žūtų nuo šalčio. Pasirodo, kosmosas apskritai neturi temperatūros, o žūtis per 10 sekundžių gyvą organizmą ištinka dėl slėgio.

Aktyviausiems gimnazistams ir ją į mūsų mokyklą pakvietusiam fizikos mokytojui Mariui Gustaičiui  viešnia įteikė CERN dovanų.

Beje, ne tik mūsų bendruomenė džiaugėsi išskirtine paskaita, bet ir dr. Mažena Mackoint-Sinkevičienė liko sužavėta šilto Gimnazijos priėmimo, kurio įspūdžiais pasidalijo socialiniuose tinkluose. O III C kl. mokinio Arijaus Balčiūno viešniai pristatyti sukurtas video fizikę taip sužavėjo, kad ji paprašė leidimo šį darbą naudoti ir kituose savo susitikimuose.

Renginyje dalyvavo Gimnazijos pirmokai ir III-IV klasių moksleiviai, besimokantys fizikos arba inžinerinių technologijų.

Gimnazijos žurnalistai