Pasirinkite puslapį

Naujienos

Palangos senoji gimnazija lapkričio 16-ą, ketvirtadienį, originaliai paminėjo Tolerancijos dieną – gimnazistams statant Tolerancijos žvakę ir rašant, ką mums kiekvienam reiškia tolerancija.

Štai kokiomis mintimis buvo pasidalinta, kas yra tolerancija: „kai padedi draugu su chemija“, „meilė žmogui“, „meilės kalba“, „šeima“, „geras dalykas“, „draugystė“, „Dievo dovana“, „draugai“, „varomoji jėga“ ir t.t.

Šių metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos žibintas, skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą.

Išvertus iš lotynų kalbos tolerantia reiškia kantrybę.

Tarptautinė tolerancijos diena daugelyje demokratinių šalių lapkričio 16-ąją minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. Po metų, 1996-aisiais, šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę.

Palangos senojoje gimnazijoje Tolerancijos dienos minėjimą organizavo Gimnazijos mokinių parlamentas.

Palangos senosios gimnazijos žurnalistai

Nuotraukos – Fotografijos būrelio vadovės Gintarės Žindulienės