Pasirinkite puslapį

Naujienos

Spalio 20-tą dieną Palangos senojoje gimnazijoje įvyko jubiliejinis, 25-asis, mokinių kūrybos konkursas „Poezijos ruduo“.

Renginyje savo kūrybą pristatė 23 moksleiviai iš Palangos, Kretingos, Klaipėdos, Gargždų, Mažeikių ir Telšių. Jų darbus vertino buvęs Palangos gimnazistas, dabar žinomas vaikų rašytojas Tomas Dirgėla su savo žmona, irgi rašytoja, Skaiste Dirgeliene.

Graži ir prasminga draugystė per 25-erius metus subrendo tarp Palangos senosios gimnazijos ir Kretingos Jurgio Pabrėžos, Kretingos Pranciškonų, Plungės „Saulės“, Skuodo Pranciškaus Žadeikio, Mažeikių Merkelio Račkausko, Alsėdžių, Gargždų „Vaivorykštės“, Klaipėdos „Ąžuolyno“ ir Vytauto Didžiojo gimnazijų, Kretingos Marijono Daujoto ir Palangos Vlado Jurgučio progimnazijų bei Telšių „Ateities“ , Skuodo „Bartuvos“ vidurinių, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos jaunųjų poetų. Daugelio jų atstovai dalyvavo ir jubiliejiniame renginyje.

Komisijai vertinant moksleivių darbus konkurso dalyviai nenuobodžiavo – vykdė Palangos senosios gimnazijos lietuvių kalbos Nijolės Šakinienės inicijuotą kūrybinę užduotį. Tai yra, remdamiesi Mikalojaus Konstantino Čiurlionio citatomis rašė eiles.

Kelių eilėraščių konkurso nugalėtoja tapo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos moksleivė Danielė Domeikytė, antrąją vietą laimėjo Palangos senosios gimnazijos trečiokas Linas Daukšas (mok. Jūratė Galinauskienė) ir Pranciškonų gimnazijos mokinys Dominykas Miežetis, trečiąją vietą pasidalijo net trys jaunieji poetai: antrokė Elzė Uršulė Stanelytė (mok. Jūratė Galinauskienė) iš Palangos senosios gimnazijos, Sidas Čepelevas iš Pranciškonų gimnazijos ir Jolita Mačiulskytė iš Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos.

Vieno eilėraščio konkurse pirmąją vietą laimėjo Kretingos pranciškonų gimnazijos mokinė Dominyka Viršilaitė, antrąją – Palangos senosios gimnazijos gimnazistės trečiokė Ugnė Stirbytė (mok. Nijolė Šakinienė) ir pirmokė gimnazistė Smiltė Šiurkutė (mok. Aušra Šeštokienė), trečiąją vietą pasidalijo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistas Benediktas Matuzas ir Palangos gimnazijos trečiokė Beata Volkovaitė (mok. Jūratė Galinauskienė).

Renginį vedė IIA kl. mokiniai Matas Karkauskas ir Ugnė Šopagaitė, jį papuošė gimnazisto Kristupo Kerulio (muzikos mokytojas Augustinas Užkuratas) atliekamas muzikinis kūrinys ir dailės mokytojos Daivos Stonkuvienės vadovaujamos dizaino studijos modeliai, pristatę gimnazistų sukurtas kolekcijas „Uždaras vakaras“ (autorės – Ūla Kalvytė ir Miglė Matiulaitė), „Egzistencija“ (Enrika Grybauskaitė) ir „Tūzas“ (Julius Kristupas Krylovas).

„Poezijos rudenį“ daugybę metų organizuoja Gimnazijos lituanistės mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė, metodininkės Raimonda Kačerauskienė, Nijolė Šakinienė, Aušra Šeštokienė, Rita Dočkuvienė, prieš kelerius metus į Gimnazijos kolektyvą įsijungusi mokytoja Rasa Gedvilaitė.

Po konkurso pakalbinome renginio svečius Tomą Dirgėlą ir Skaistę Dirgelienę bei dar vieną renginio viešnią, buvusią gimnazistę ir „Poezijos rudens“ dalyvę Severiją Vaičiulytę. Tomas ir Severija – abu lietuvių kalbos mokytojos Jūratės Galinauskienės mokiniai, nors Tomą trumpai mokė ir Aušra Šeštokienė, ir Nijolė Šakinienė.

Kiek kartų esate dalyvavęs Poezijos rudenyje?

Tomas: net neprisimenu, bet manau, kad kokius 5 arba 6 kartus. Dar porą kartų turėjau dar dalyvauti, bet „pasiploviau“, nes labai jaudinausi, nors eilėraščiai buvo stiprūs, kiek mokytoja sakė

Skaistė: tai yra trečias kartas, kai stebiu šį renginį ir antras kai padedu vertinti“

Severija: aš nežinau kiek, bet man lietuvių kalbos mokytoja sakė, kad aš lyg ir daugiausiai kartų esu dalyvavusi, bet tai reiktų dar patikslinti.

Kiek kartų laimėjote?

Tomas: neprisimenu, vieną kartą tai tikrai prisimenu, kad laimėjau, o kitų nepamenu.

Severija: aš sakyčiau, galbūt 4, bet čia reikėtų dar paklausti mano lietuvių kalbos mokytojos.

Ką jums davė dalyvavimas šiame renginyje?

Tomas: apskritai labai daug. Pirmiausia davė drąsos skaityti viešai savo kūrybą, nes yra vienaip, kai važiuoji į svetimą vietą skaityti ir yra kitaip, kai pradedi nuo pažįstamų veidų. Taip pat leido rasti kontaktą su kitais kuriančiais vaikais iš kitų miestų, ne vien tik iš Palangos, nes tada nebuvo kokio „Facebook’o“, neturėjome galimybės taip lengvai vienas kitą surasti. O pats svarbiausias dalykas yra tai, kad su kiekvienu šituo Poezijos rudeniu aš augau ir kaip kūrėjas.

Severija: aš manau, kad davė labai daug, nes tiek mano visos draugės irgi dalyvavo vieną ar kitą kartą. Ir galbūt tai buvo galimybė mūsų grupelei būti atsiskyrusioms ar kažkokioms nepripažintoms, nes mes buvom menininkės, bet čia buvo dalykas, kur mes galėjom būti ir turėjom savo vietą, kur galėjom atsiskleisti.

Ar vis dar rašote?

Tomas: taip, aš rašau – tai yra mano darbas. Jau 6 ar 7 metus esu rašytojas.

Severija: buvau kažkuriuo momentu apleidusi rašymą, bet pastaruoju metu kartais vėl parašau kažką.

Skaistė: taip, aš rašau knygas vaikams nuo 2 iki 4 metų, kartais truputėlį vyresniems ir dabar yra pats rašymo pikas.

Ačiū už pokalbį.

Elzė Ziabliceva, IC kl. mokinė. Nuotraukos – mokytojos Rasos Gedvilaitės.