Pasirinkite puslapį

Naujienos

Pirmąją šių mokslo metų dieną, rugsėjo 4-ąją, visas Palangos senosios gimnazijos kolektyvas rinkosi Palangos pajūryje. Čia vyko tradicinė, jau 16-us metus organizuojama sporto šventė „Palangos pajūris – Palangos vaikams“. Tai – puiki pradžia grįžti mokytis, prisimenant senus draugus bei susipažįstant su naujokais.  

Susirinkome beveik pusė tūkstančio

Nuo ankstyvo ryto paplūdimyje prie centrinės Palangos gelbėjimo stoties bruzdėjo mokytojai ir gimnazistai. Ruošėme aikštes sportinėms veikloms: futbolui, tinkliniui, palestai, kamuolio metimui, estafetei, lėkščiasvydžiui, virvės traukimu, smėlio pilių statymui.

Dešimtą valandą čia jau sugužėjo per 400 mokinių ir mokytojų.

Nudžiugino tinklininkai, kurių startavo net 12 komandų. Futbolininkų susiformavo 5 grupės. 2 kg kamuolį į tolį metė daugiau nei pusšimtis dalyvių, gausiai į taikinį buvo mėtomas ir mėtymo diskas, vadinamoji frisbio lėkštė.

Tarp geriausiųjų – ir pirmokai

Šventės kulminacija, jau tapusi ilgamete tradicija – virvės traukimas. Pirmokai ir antrokai kartu puikiai pasipriešino trečiokų ir ketvirtokų rinktinei.

Apdovanoti visi pirmų vietų laimėtojai. Taurė geriausiam „Smėlio tinklininkui 2023“ skirta pirmokei gimnazistei Lijai Petronytei. Taurė geriausiam „Smėlio futbolininkui 2023“ atiteko taip pat į pirmoko, Modesto Bertašiaus, rankas.

2 kg kamuolio metimo rungtyje dalyvavo ir gimnazistai, ir mokytojai. Galingiausi pasirodė anglistas Vitalijus Kirilovas ir biologijos mokytoja Daiva Urbštienė, abiturientai Agnė Cibulskytė ir Jonas Bimba.

Palangai – įspūdingos smėlio pilys

Kaip gražus šventės pėdsakas paplūdimyje pasiliko daugiau nei dvi dešimtys Palangos senosios gimnazijos smėlio pilių, skirtų Palangos 770-mečiui.

Įspūdingiausia pripažinta smėlio skulptūra „Interpretacija pagal Čiurlionį“ – IIIA ir IIIC kl. merginų Austėjos Macijauskaitės, Gabijos Valužytės, Ilzės Galdikaitės, Izabelės Marijos Kaminskaitės, Erikos Pociūtės ir Milos Skuodaitės kūrinys.

Visus itin žavėjo III A kl. vaikinų Lino Daukšo, Tomo Jakubausko, Luko Merkelio, Henriko Mordvinuko, Manto Navagrockio,  Kajaus Skučo ir Kajaus Subačiaus atsidavimas, intensyviai statant smėlio tvirtovę, pavadintą „Palanga prieš 770“.

Puikios pilys – ir „Jubiliejus“, „Jūros fantazija“, „Tortas Palangai“ bei gausybė kitų.

Gražiausių smėlio kūrinių autoriai taip pat apdovanoti.

Visas Gimnazijos kolektyvas džiaugėmės puikia švente, administracijos sprendimu pradėti mokslo metus nuo pajudėjimo prie jūros, saugaus ir sveiko bendravimo gryname ore bei puikių emocijų.

Dalia Rakauskienė, fizinio lavinimo mokytoja ekspertė

Nuotraukos – Gimnazijos pedagogų Liudmilos Augucevičienės, Egidijaus Kuktos, Dalios Rakauskienės, Donato Raukčio, Ligitos Sinušienės, Daivos Urbštienės.