Pasirinkite puslapį

Naujienos

Gegužės 11 dieną trečių klasių  gimnazistai, besimokantys biologijos ir chemijos išplėstiniu kursu, lydimi mokytojų Daivos Urbštienės ir Aušros Žemaitaitienės, vyko į pamokas netradicinėse erdvėse: UAB „Palangos vandenys“ ir Būtingės buitinių nuotekų valymo stotyje.

Mokiniai sužinojo, kad uždaroji akcinė bendrovė „Palangos vandenys“ įkurta prieš penkis dešimtmečius ir 2008 metais minėjo 55 metų jubiliejų. Įmonės darbuotojai mokinius supažindino su tuo, kaip požeminis vanduo ruošiamas, prieš patenkant vartotojui, kaip nustatoma jo kokybė, atliekant laboratorinius tyrimus, kad Palangoje yra net 26 siurblinės, vienoje iš jų mokiniai turėjo galimybę apsilankyti.

Nuvykę į Būtingės buitinių nuotekų valymo stotį, sužinojo kaip valomos nuotekos, kokie yra valymo etapai ir kokiais prietaisais tai daroma, kaip šalinamos nuotekos.

Būtingės nuotekų stotis veikia nuo 1999 metų. Buvo įdomu sužinoti, kad per metus ši stotis išvalo net 70 tūkst. kub. m nuotekų. Neužmirštami šioje ekskursijoje buvo ryškūs nuotekų kvapai bei neįprasti mokiniams vaizdai, t.y. kaip atrodo nuotekos.

Mokiniai grįžę į gimnaziją iš pažintinės kelionės, dirbdami mažose grupėse, atliko praktinį darbą bei mokytojų paskirtas užduotis: kūrė filmukus, sudarė infografikus, atliko statistinius skaičiavimus, juos pateikė grafiškai. Kiekvienos grupės mokiniai pristatė savo darbus, juos aptarė. Naudinga, kad sužinojo, kiek vandens sunaudojama šeimose ir gimnazijoje per metus, kiek tai kainuoja, suprato, kad turime galimybę naudoti puikios kokybės geriamą vandenį, kad išvalytos buitinės nuotekos į Baltijos jūrą patenka atitinkančios visus keliamus gamtosauginius reikalavimus.

Chemijos mokytoja Aušra ŽEMAITAITIENĖ