Select Page

Naujienos

Kovo 14-ąją minimą Pi diena. Gimnazistai šia proga surengė fotoparodą skaityklos „tyliosios“ salės languose.

Pi diena (angl. Pi Day) – neoficiali kasmetinė šventė, skirta matematinei konstantai pi paminėti. Pi – iracionalusis skaičius, kurio apytiksli reikšmė yra 3,14. Matematikos mėgėjų Pi diena švenčiama kovo 14 d.

Pi diena gali būti pažymima suvalgant apvalų pyragą, papuoštą graikiška raide π ir pi reikšmėmis, be to, anglų kalba π tarimas sutampa ir su šio žodžio (angl. pie „pyragas“) tarimu.

Įdomu tai, jog šią dieną gimė reliatyvumo teorijos kūrėjas Albertas Einšteinas.

Kaip papasakojo matematikos mokytoja Asta Pantelejeva, pirmokams buvo suteikta galimybė pamatyti pi įvairiose vietose, sukurti ją taip, kaip tik sugalvos, tad buvo užfiksuota iškepto pi pavidalo pyrago fotografija, pi sudėliotas iš gamtoje rastų detalių ir kitokių įdomių variantų. Pasigrožėkite!