Select Page

Naujienos

Kovo 10 dieną IIA, IIC, IB ir IU klasės mokiniai, lydimi istorijos mokytojos Ilonos Pociuvienės ir lietuvių kalbos mokytojos Ligitos Sinušienės, išvyko į neįprastą vietą, į pačius Lietuvos valdymo organus – Seimą. Įšokę į autobusiuką skubiai išlėkėme į Lietuvos sostinę. Važiuoti tikrai nebuvo nuobodu, ką žinojome ir ko nežinojome apie Lietuvos Seimą, galėjome pasitikrinti istorijos mokytojos sukurtose užduotyse ir atsakydami į klausimus.

Galiausiai pasiekus kelionės tikslą – Vilnių – mūsų laukė smagi ekskursija po Seimą. Seimą išvydome pačiame įkarštyje, ruoštasi Kovo 11-osios ceremonijai. Pabuvojome pačioje Inauguracijos salėje, kur prieš 33 metus buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas, kurio dėka ištrūkome iš SSRS gniaužtų ir atkūrėme savo nepriklausomybę. Taip pat Konstitucijos salėje, kurioje 1992 m. priimta dabartinė Lietuvos Konstitucija. Išgirdome ne tik negirdėtų istorijų apie Seimą, bet ir apie jo architektūrą ir statymą. Bet pasakojimai yra tik pasakojimai, to nepamatysi savo akimis, tik įsivaizduosi, tai nėra įvykis, vykstantis šalia tavęs. Tačiau gavome galimybę tai ir patirti, sudalyvavę pačiame pirmajame pavasario Seimo posėdyje ir gyvai pamatę, kaip vyksta jo veikla.

Pavaikštinėję po šią Instituciją, kurioje tikrai nėra neįmanoma nepasiklysti, susirinkome į Seimo I-uosius rūmus – į rimties ir susikaupimo ceremoniją pagerbti Lietuvos nepriklausomybės akto signatarams. Išvydome puikiai pasiruošusią Lietuvos kariuomenę šiai akimirkai. Ceremonijos metu gėlės, skirtos signatarų kapams, išdalintos atstovams iš skirtingų Lietuvos miestų, tarp kurių buvo ir mūsų Palangos gimnazistai. Po ceremonijos susitikome su pačiu Seimo nariu Mindaugu Skritulsku, iš kurio išgirdome, kaip vyksta įstatymų pasiūlymai ir priėmimas Seime bei kokia yra įprasta seimūnų diena. Ekskursijai traukiant link pabaigos, buvome pavaišinti Seimo kavinėje gardžiais pietumis ir desertais. Pasisotinę sulaukėme dovanų už mūsų apsilankymą ir sutikimą parvežti gėles signatarams pagerbti.

Turėjome laisvo laiko pavaikščioti po patį Vilnių. Aplankyti Lietuvos nacionalinę biblioteką ir apžiūrėti jos estetiškai išdėstytų knygų kolekcijas.

Galiausiai visi susirinkome Vilniaus katedros aikštėje, nuo kurios patraukėme Palangos link. Nors patekome į patį vakarinį eismo piką, keliauti nebuvo nuobodu. Autobusiuke skambėjo muzika ir, pasklidus linksmai nuotaikai, saugiai grįžome namo.

Izabelė Marija KAMINSKAITĖ, IIC