Pasirinkite puslapį

Naujienos

Kasmet lapkričio 16-ąją minima tarptautinė Tolerancijos diena, kurios metu siekiama atkreipti dėmesį į savo aplinką, ar tolerantiški esame vienas kitam.

Palangos senojoje gimnazijoje apie toleranciją taip pat kalbėta. Kaip pasakojo viena iš renginio organizatorių, socialinė pedagogė Indrė Seselskaitė, šių metų tolerancijos simbolis – Tolerancijos namas, tad gimnazijos fojė apsigyveno jaukus namelis/pašto dėžutė. Visa gimnazijos bendruomenė buvo kviečiama pasidalinti savo asmenine patirtimi apie (ne)toleranciją savo aplinkoje.

Šiais metais gimnazistai buvo kviečiami rašyti ir kūrinius tolerancijos tema.

Penktos pamokos metu Gimnazijos mažojoje aktų salėje rinkosi pirmų klasių gimnazistai bei mokiniai, sudalyvavę kūrybiniame konkurse (kūrė eilėraščius, esė, apsakymus, dalinosi pamąstymais tolerancijos tema).

Dalyvių kūrinius skaitė ketvirtokai gimnazistai Greta Korsakaitė ir Titas Neimontas. Visi mokinai, dalyvavę kūrybiniame konkurse tolerancijos tema, buvo apdovanoti.

Vėliau mokiniai, pasiskirstę į tris komandas, atliko kelias rungtis: iš Tolerancijos namelio skaitė pasidalinimus apie toleranciją ir vėliau pateikė tolerancijos bei netolerancijos pavyzdžius. Po to mokiniai suvaidino situacijas, kuriose mato netoleranciją.

„Ačiū lietuvių kalbos mokytojoms Aušrai Šeštokienei, Rasai Gedvilaitei, Jūratei Galinauskienei, Ritai Dočkuvienei, paskatinusioms mokinius rašyti tolerancijos tema. Ačiū ir technologijų mokytojai Jolantai Gricienei už tolerancijos namą. Ir ačiū mokinių parlamentui, kuris visad atskuba į pagalbą“, – dėkojo visiems renginių organizatorės.

Renginį organizavo teatro mokytoja Nemira Trakumienė, tikybos mokytoja Toma Mackevičienė ir socialinė pedagogė Indrė Seselskaitė.