Lapkričio 4 d. dvi gimnazistų komandos su matematikos mokytojomis vyko į tradicinę komandinę jaunųjų matematikų olimpiadą profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti Kretingoje. Šiais metais ji buvo organizuojama 20-ą kartą. Jubiliejinė olimpiada palangiškiams buvo itin sėkminga – I–II gimnazijos klasių grupėje laimėta pirmoji vieta, o vyresniųjų grupėje – trečioji.

Jaunieji matematikai, atvykę iš Kretingos, Klaipėdos, Plungės, Šilutės rajonų bei Palangos miesto susiskirstę po 4, komandinio darbo principu, dvi valandas sprendė uždavinius ir rungėsi dviejose amžiaus grupėse: 9–10 (gimnazijos I–II) klasių bei gimnazijos III–IV klasių komandų grupėse.

I–II gimnazijos klasių mokinių grupėje dalyvavo 11 komandų. Pirmą vietą iškovojo ir pagrindinį prizą išsivežė Palangos senosios gimnazijos komanda, kurią sudarė Matas Karkauskas, Emilia Sebeckis, Gabrielle Mestanza ir Juozas Korsakas.

III–IV klasių mokinių grupėje rungėsi 10 komandų. Pirmą vietą iškovojo ir pagrindinį prizą išsivežė salantiškiai, antrąją – kretingiškiai. O štai trečioji vieta atiteko Palangos senosios gimnazijos komandai, kurią sudarė Viltė Pudžmytė, Laurynas Palubinskis, Ąžuolas Majauskas, Titas Neimontas.

Palangiškių komandas ruošė matematikos mokytojos Vijutė Mickuvienė, Audronė Domarkienė, Asta Pantelejeva ir Aušra Ševeliova.

Komanda, kuri savo amžiaus grupėje laimi I vietą, išsiveža į savo mokyklą pereinamąjį prizą, kurį sukūrė kretingiškis juvelyras Gražvydas Kasparavičius. Prizas keliauja iš mokyklos į mokyklą, bet, jei mokyklos komanda nugali 3 metus iš eilės, prizas pasilieka mokykloje visam laikui.

Abiejose amžiaus grupėse pirmas ir antras vietas užėmusių komandų nariai apdovanoti UAB „Atostogų parkas“ ir UAB „Terekas“ įsteigtais prizais. Olimpiadai užduotis rengė Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto dėstytojai: profesorius Darius Šiaučiūnas ir docentė Karolina Kanišauskienė.

Matematikos mokytojai, kol mokiniai sprendė užduotis, dalyvavo meno terapijos užsiėmime „Mokytojų resursų paieškos kelionė“, kurį vedė Kretingos rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologė Vika Gridiajeva. Išsprendę užduotis mokiniai dalyvavo protmūšyje „Uždraustos knygos“, kurį vedė Kretingos savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos darbuotoja Paulina Sutkutė.

Olimpiadą organizavo Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, rajono matematikos mokytojų metodinis būrelis, Švietimo centras bei Vilniaus universiteto Šiaulių akademija.