Select Page

Naujienos

Šiandien su dvyliktokų grupe dalyvavome Nordplus mobiliojo projekto „STEAM skills for sustainability!“ atstovų organizuotoje integruotoje veikloje apie plastiko taršą Baltijos jūroje.

Gimnazistai patys turėjo galimybę patyrinėti pajūrį ir įsitikinti, ar gyvename švarioje aplinkoje. Kaip paaiškėjo, situacija yra labai prasta: 3000 kv. m plote surasta virš 300 vienetų (norma tokiame plote laikoma 20 vnt.) atliekų, iš kurių didžioji dauguma – plastikas ir cigarečių nuorūkos. Mūsų grupė tyrinėjo į krantą išmestus dumblius 120 kv. m. plote. Atliekų skaičius šiame plote, palyginti su ištirtu pajūrio ruožu, viršijo normą kelis šimtus kartų.

Mūsų toks nedidelis tyrimas atskleidė, kad situacija yra labai bloga ir kiekvienas turime prisidėti prie to, kad išsaugotume švarų pajūrį (ir ne tik) ateities kartoms. Būkime sąmoningi!

Biologijos mokytojas Edvinas PIKTUIŽIS