Select Page

Naujienos

,,Pamilstu Tave iš naujo” – taip vadinasi Palangos senosios gimnazijos lituanistės Ligitos Sinušienės, mokančios Ukrainos mokinius, esė apie kalbą. L.Sinušienė šį rašinį pristatė  Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Lietuvių kalbos draugijos ir Lituanistų sambūrio antrąkart surengtame kūrybinių darbų konkurse „Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą“ ir pelnė I-ąją vietą suaugusiųjų grupėje.  Baigiamajame renginyje, kuris vyko birželio 13-ąją Lietuvių literatūros ir tautosakos institute, įsikūrusiame Vileišių rūmuose, Ligita Sinušienė skaitė savo esė ištrauką. Konkursiniame darbe autorė subtiliai pasakoja apie savo santykį su gimtąja kalba, kurią vis pamilsta iš naujo – meilę kalbai sustiprino galimybė mokyti Ukrainos vaikus: ,,Nei tūkstančiai perskaitytų knygų, nei studijos universitete, nei šimtai straipsnių apie Tavo ypatingumą man neatskleidė to, ką kasdien vis parodo šie Ukrainos vaikai: Tavo skambesį, Tavo garsų skambėjimo ir kirčių reikšmę, Tavo mėgstamiausias frazes.’’ Anot esė autorės Ligitos, kalba – tai santykių kūrimas ir bendrystė: ,,Šiems vaikams – nuo keturiolikos iki septyniolikos, Tau – apie porą tūkstančių. Ir vis tiek, nepaisant tokio didelio amžiaus skirtumo, Tu padedi mums artėti vieniems prie kitų, pažindintis, juoktis, kad ir kaip būtų sunku lietuviškuose linksniuose ir karo fronte… ‘’

Gimnazijos informacija

Atsisiųsti: Ligitos Sinušienės esė ,,Pamilstu Tave iš naujo’’

Nuotraukoje : Ligita Sinušienė  ir Valstybinės lietuvių kalbos pirmininkas Audrys Antanaitis