Select Page

Naujienos

Europos dieną, kuri švenčiama kasmet gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną minima istorinė Šumano deklaracija, kurioje išdėstyta R.Šumano idėja apie naujos formos politinį bendradarbiavimą Europoje, dėl kurio karas tarp Europos tautų taptų neįsivaizduojamas. Taigi III gimnazijos klasių mokiniai: Meda. Paulius, Mėta ir Deimantė, vedė renginį, skirtą Europos dienai paminėti. Renginys prasidėjo Europos Sąjungos himnu, po to pristatyta Europos Sąjungos veikla bei Europos Parlamentas. Pristatymo metu buvo paaiškinta, kam reikalinga Europos Sąjunga ir kaip ji veikia, kokie šiuo metu Europos Parlamento tikslai. Buvo paminėta, kad šiuo metu vyksta karas Ukrainoje, kuri nėra ES narė, tačiau Europos valstybės labai vieningai palaiko Ukrainos valstybės gynybą, rūpinasi pabėgėliais. Po pristatymo mokiniams buvo pasiūlyta sužaisti Kahoot’ą, taip jie sėkmingai pasitikrino, ar gerai įsisavino informaciją, kurią išgirdo  renginio metu.

Renginio organizatoriai