Select Page

Naujienos

Šiais mokslo metais  nuo lapkričio iki vasario mėnesio Palangos senosios gimnazijos mokiniai kūrė savo ikonas, kurios nuo gegužės pradžios eksponuojamos mokykloje ir  Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Šio projekto idėja kilo gimnazijos tikybos mokytojai Tomai Mackevičienei, o įgyvendino jį kartu su dailės mokytoja eksperte Daiva Stonkuviene, kuri projektą pritaikė mokiniams ir paskyrė jį Motinos dienai. Mokytojos yra labai patenkintos projekto rezultatu – mokinių sukurti meno kūriniai yra tikrai nuostabūs ir išskirtiniai. Jų technika taip pat nepaprasta – ikona sudaryta iš dviejų dalių, kitaip vadinamų sluoksnių, kurie gali būti eksponuojami atskirai. Projekto pradžioje dailės mokytoja skyrė pamokų temos išaiškinimui, nes ji tikrai gan sudėtinga. Mokiniai gavo užduotį – sukurti moters portretą. Vaizduojama moteris galėjo būti Žemaičių Kalvarijos, Trakų, Šiluvos, Aušros vartų ar bet kokia kita pasaulyje Dievo motina. Taip pat buvo galima sukurti savo originalią Dievo motiną arba vaizduoti savo mamą, močiutę. Projektas buvo labai prasmingas: mokiniai sužinojo, kas yra ikona, Dievo motina, Švenčiausia Marija, madona, išsiaiškino ir kitas religijos ir meno sąvokas, susipažino su Lietuvos kultūriniu ir religiniu paveldu. Taip pat jie praktikavo įvairias technikas: tapymą, pjaustymą, aplikaciją  ir kitas. Be to, suprato, kaip kuriamas portretas. Dar viena svarbi pamoka, anot Daivos Stonkuvienės – mokiniai mokėsi planuoti veiklą: jie patys turėjo susiplanuoti, nuo ko pradės, kiek turi laiko kiekvienai daliai pabaigti, o tiems, kuriems reikėdavo dar daugiau laiko, savo noru papildomai eidavo į dailės kabinetą kurti savo ikoną. Dailės mokytoja labai didžiuojasi savo mokiniais, jų darbštumu ir kūryba. Taigi projektas tikrai pavyko, tik mokytoja norėtų darbus eksponuoti kaip atskirus meno kūrinius gražiausiose mokyklos vietose, tai suteikti parodai daugiau dėmesio.

Ilzė Galdikaitė, IC klasė