Select Page

Naujienos

Pasitinkant Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, gegužės 2 dieną  vyko bendra pirmų ir antrų klasių  gimnazistų integruota   kūno kultūros ir lietuvių kalbos bei literatūros  pamoka su Lietuvos istorijos prieskoniu. Pamoka vyko dviem etapais. Per pirmąjį keturi pirmokai, kuriuos konsultavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė,  pristatė iš anksto paruoštą medžiagą apie knygnešių kasdienybę,  jų darbo ypatumus ir istorijos detales, lėmusias lietuviškos spaudos atgavimą. Prieš tai I A klasės gimnazistai  lankėsi Palangos Jono Šliūpo muziejuje ir susipažino su spaudos draudimo, kovų dėl jos atgavimo istorija.  Antrokai, išklausę teorinę medžiagą, susirungė    estafetėse, atspindinčiose sunkaus knygnešių darbo ypatumus – juk  jie turėdavo  gabenti 32 kilogramus sveriančią kuprinę su knygomis.  Viena iš rungčių  – kuprinės, pilnos knygų, perdavimas iš vienų „knygnešio“ rankų į kitas.  Tiesa, „knygnešiai“ gimnazistai gabeno 5 kartus lengvesnę kuprinę.  Taip pat pamokos pabaigoje antrokai gavo užduotį – iš savo kūnų sudėlioti žymių knygnešių, paminėtų viename iš pranešimų, inicialus. Įdomias sportines  užduotis parengė kūno kultūros mokytoja ekspertė Dalia Rakauskienė.  Gimnazistai suprato, kad knygnešiams reikėjo ne tik fizinės ištvermės, bet ir sumanumo, drąsos, pasiaukojimo.

Lukas Merkelis, IA klasė