Select Page

Naujienos

Sausio 13 dieną Palangos senosios gimnazijos bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ – dešimčiai minučių mokyklos languose uždegė vienybės ir atminimo žvakutes. 1991 metų Sausio 13-ąją įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamentą ir kitus reikšmingus objektus bei perimti jų kontrolę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. Gimnazistai kartu su mokytojais tylos minute pagerbė tragiškos dienos aukų atminimą, dalijosi mintimis apie Laisvę, I ir II klasių klasių gimnazistai klausė istorijos mokytojos metodininkės Rimos Dargienės paskaitos ir I – okų  pranešimo apie Sausio 13 dienos įvykius ir jų prasmę tautos istorijai ir šiandienai. Mokiniai aptarė gimnazijos bibliotekoje eksponuojamą parodą ,,1991M. SAUSIO 13-OJI KLAIPĖDOJE FOTOGRAFO BERNARDO ALEKNAVIČIAUS AKIMIS“, kurią parengė bibliotekos darbuotojos Skaistė Bartkutė ir Jūratė Vaišvilė.