Select Page

Naujienos

Spalio 15 dieną Palangos senosios gimnazijos IVD klasės mokinė Elėja Vilkauskaitė dalyvavo Kauno IX forto muziejuje vykusiame respublikiniame meninio skaitymo konkurse „Tylios sienos, žodžių paliestos“, kuriame dalyvavo 23 Lietuvos mokyklų mokiniai. Konkursą organizavo Kauno IX forto muziejus ir Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.  Organizatorių sumanymu dalyviai turėjo rinktis du kūrinius, atspindinčius dviejų totalitarinių režimų istorinį kontekstą, anuometines realijas ir aktualijas, Lietuvos bei jos gyventojų patyrimus. Elėja skaitė ištrauką iš  Ischoko Rudaševskio knygos ,,Vilniaus geto dienoraštis“ ir Birutės Pukelevičiūtės eilėraštį ,,Mano motinos“. Ji susilaukė komisijos dėmesio – režisierė Agnė Sunklodaitė, vertinimo komisijos pirmininkė, Elėjai skyrė asmeninį prizą ir džiaugėsi jos skaitymo išskirtinumu: ,,Visiškai kitoks ir naujas meninio skaitymo stilius…“ Gimnazistę ir konkursui ją ruošusią teatro mokytoją Rimtautę Radzevičienę komisijos pirmininkė Agnė Sunklodaitė pakvietė į Kauno valstybiniame lėlių teatre rodomą savo režisuotą spektaklį pagal Balio Sruogos knygą ,,Dievų miškas“.