Select Page

Naujienos

Spalio 6 dieną lllB klasės gimnazistai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Jūrate Galinauskiene dalyvavo Jono Šliūpo muziejaus edukacijos programoje „Pažink senąją spaudą”. Gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su spaudos istorija, pabandyti spausdinti  literomis, išbandyti XIX amžiaus spausdinimo presą bei „slaptą” rašalą naudodami citrinos sultis. Sužinoję apie knygnešius ir kiek daug (32kg) sverdavo jų knygų ryšuliai, gimnazistai gavo užduotį. Pasidalinę į tris grupes – knygnešius, knygų gavėjus ir policininkus – knygnešiai turėjo knygų ryšulį paslėpti į saugią vietą, apie kurią privalėjo pranešti gavėjams, tuo tarpu policija turėjo išsiaiškinti, kur jis paslėptas. Ši edukacija buvo ne tik įdomi, bet ir naudinga – daug informacijos bei veiklos. Gimnazistai liko itin patenkinti tokia netradicine pamoka.

Justė Jonušaitė lllB klasė