Select Page

Naujienos

Šiemet minime 80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje ir 78-ąsias Vilniaus geto  likvidavimo metines. Nuo 1994-ųjų metų Lietuvoje rugsėjo 23-ioji minima kaip Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Šias metais tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams įverinti kvietė Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklas, Tolerancijos ugdymo centrus ir visas švietimo institucijas dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“, kurios tikslas – aplankyti masines žydų žūties vietas, nueiti pėsčiomis kelią, kuriuo į mirtį buvo varomi nekalti žmonės.  Siekiama, kad Lietuvos visuomenė žinotų apie Lietuvoje gyvenusią gausią žydų bendruomenę ir suvoktų Holokausto mastą.

Mūsų gimnazistai taip pat paminėjo šią dieną, ėjo iki paminklinio akmens, skirto Holokausto aukoms atminti, ir ten dalyvavo istorijos pamokoje, kurią organizavo mokytojos Rima Dragienė ir Rimtautė Radzevičienė. Taip pat mūsų mokyklos bibliotekininkės Aurelija Jazbutienė ir Juratė Vaišvilė pakvietė į biblioteką aplankyti knygų parodą ,,Rugsėjo 23- ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena” bei paskaityti apie Palangos žydų istorinį kvartalą virtualioje parodoje, kuri paskelbta mūsų gimnazijos svetainėje https://www.senojigimnazija.lt/virtualios-parodos/rugsejo-23-ioji-lietuvos-zydu-genocido-auku-atminimo-diena/.

Paulina Stalioraitytė IIIc