Select Page

Naujienos

Ar baltų kultūros ženklų tradicijos aktualios šiandien? Atsakymo į šį klausimą ieškojo II – III klasių gimnazistai  – rugsėjo 17 dieną jie lankėsi Palangos gintaro muziejuje, kur dalyvavo renginyje apie baltų kultūrą. Mokiniai klausė dr.Vytauto Tumėno paskaitos ,,Baltų ženklų tradicijos aktualumas šiandien“, žiūrėjo menininko Augustino Našlėno edukacinį filmą ,,Baltų pasaulėvaizdžio ženklai“, stebėjo raštuoštų rinktinių juostų audimo nytiniu skieteliu edukaciją. Vėliau dalyvavo Gintaro muziejaus edukatorių veikloje ,,Mano ženklas“: patys, panaudodami įgytą patirtį, bandė susikurti savo  ženklą ir gilinosi į jo reikšmes. Prasminga gimnazistų patirtis, kuriai juos subūrė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Raimonda Kačerauskienė, patvirtino mintį, kad dabartinė kultūra ir šiuolaikinio žmogaus gyvenimas neatsiejami nuo senosios kultūros.