Select Page

Naujienos

Lietingą rugsėjo 17  vakarą Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje poezijai prijaučiantys žmonės susirinko į poeto, dramaturgo, literatūros kritiko Liudviko Jakimavičiaus eilėraščių knygos „Paliktos paletės“ pristatymą. Poetas skaitė savo tekstus, dalijosi mintimis apie kūrybą, apie įkvėpimo būsenas nulėmusias skaudžias netektis, apie poezijos ir gyvenimo ryšį, poetinės kalbos ir eiliavimo tradicijų bei modernumo sankirtas. Besiklausant poezijos ir besikalbant Jono Šliūpo svetainėje prie gerbiamo burmistro apvalaus stalo buvo sukurta jauki rudeniška nuotaika. Susitikime dalyvavo ir gimnazijos literatės Ugnė Jakubauskaitė, Mūza Olimpija Svetickaitė, Ugnė Bertašiūtė. Liudvikas Jakimavičius, sujaudintas nuoširdaus merginų dėmesio jo kūrybai, prisiminė savo mokytojo poeto Sigito Gedos žodžius, kad miškas privalo turėti pomiškį – greta profesionalių kūrėjų  reikia ir jaunimo. Grįžtant iš poezijos vakaro ausyse skambėjo „Paliktų palečių“ autoriaus eilėraštis:

Šlap šlap šlap

šlapias ruduo atšlapsėjo

batais

rudais

nebeužlopomais.

 

Mokytoja  Jūratė Galinauskienė