Select Page

Naujienos

Jau aštunti metai vykstantis nacionalinis mokinių konkursas „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“ šiais metais kvietė kurti pamokas-filmukus apie draustinius. Palangos senosios gimnazijos mokiniai, kurie per patyriminę veiklą su biologijos mokytoju Edvinu Piktuižiu susipažino su  šalia esančias saugomomis teritorijomis, taip pat dalyvavo šiame konkurse. Mokiniai leidosi į gamtos pažinimo keliones, kuriose kūrė trumpus filmukus ir pristatymus apie didžiausias gamtos, kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės vertybes. Geriausi mokinių darbai buvo išsiųsti į konkursą.

Konkursą „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“ organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Finalinis renginys vyko Žagarės regioniniame parke rugsėjo 10 dieną. Konkurse dalyvavo 30 komandų iš visos Lietuvos, tačiau į finalą pateko tik 10, tarp jų ir Palangos senosios gimnazijos. Čia mokiniai susipažino su Žagarės dvaro ansambliu ir jame įrengtomis gausiomis gamtinėmis, kultūrinėmis ekspozicijomis. Po interaktyvios ekskursijos, kurią šauniai pravedė parko direkcijos darbuotoja vyresnioji specialistė Giedrė Rakštienė, mokiniai keliavo susipažinti su Žagarės krašto gelmių turtais – dolomitais. Atidžiai patyrinėję uolienas ir išklausę patyrusio ekologo pasakojimo jaunieji gamtininkai išsiruošė į Mūšos tyrelio pelkę, kurioje nutiestas pažintinis takas įtrauktas net į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausias pelkėje lentų takas! Pažintiniame take žygeivius ekologas supažindino su pelkės augalais ir paukščiais, keliaujančio ledyno sukurtomis geomorfologinėmis ypatybėmis (pelke, ežeru).

Konkurso laureatėmis tapo IIB klasės gimnazistės Agnė Dimaitė ir Samanta Starkevičiūtė (filmukas apie Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinį). IID klasės mokinės Aistė Jukniūtė, Viltė Pudžmytė (filmukas apie „Šauklių riedulyną“) ir Arminta Bilinskytė-Milkovičiūtė (pristatymas apie „Plazės rezervatą“) apdovanotos atminimo diplomais ir knygomis.

Konkursas „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“ organizuojamas siekiant stiprinti saugomų teritorijų ir švietimo institucijų bendradarbiavimą, sudaryti sąlygas gamtosauginiam ugdymui netradicinėse mokymosi aplinkose – nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose bei juose esančiose gamtos mokyklose, lankytojų centruose.

 

Biologijos mokytojas Edvinas Piktuižis