Select Page

Naujienos

Į šį klausimą turėjo atsakyti  I-III klasių gimnazistai, birželio 15 dieną kartu su mokytojomis Daiva Urbštiene ir Aušra  Žemaitaitiene vykę į Vilnių, į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą, kur turėjo galimybę padirbėti profesionaliose laboratorijose. Mokytojos džiaugėsi vėl galėdamos bendrauti su savo mokiniais ir pamatyti juos atliekančius įvairius tyrimus. Gimnazistai pasiskirstę į tris grupes atliko mikrobiologijos, chemijos ir fizikos tyrimus. Tai vyko žaidimo forma: mokiniai bandė išsiaiškinti, kas iš penkių įtariamųjų buvo tikrasis vagis, pavogęs paveikslą. Iš nusikaltimo vietos susirinkę įkalčius, tyrinėjo plaukus, žemę, paliktas ant bato bakterijas, bandė nustatyti – markeriu ar flomasteriu rašė vagis,  paėmė pirštų antspaudus. Mokiniai po kiekvieno tyrimo turėjo pertraukėles, kurių metu galėjo pasišnekučiuoti kaip mokykloje. Gimnazistams, kaip kriminalistams, sekėsi puikiai – jie sučiupo vagį.  Visi džiaugiasi tokia puikia galimybe žinias panaudoti tokiu žaismingu būdu,  patiko linksmi ir draugiški vadovai, išsamiai atsakinėję į mokinių klausimus, užduotys, kurios buvo praktiškos ir įdomiai pateiktos. Mokiniai sutarė, kad praplėtė savo turimas žinias ir prisiminė užmirštas. O mokytoja Daiva Urbštienė pasidalino mintimi, kad buvo labai sunku atrinkti tik penkiolika mokinių, nes norėjo atsivežti visus penkiasdešimt. Be to, mūsų gimnazija pateko tarp 40 Lietuvos mokyklų, kurių mokiniai dalyvaus vienos dienos vizituose į Jaunojo tyrėjo laboratoriją. Pakviestųjų sąraše tik tos mokyklos, kurių mokiniai per kelerius pastaruosius metus aktyviai dalyvavo ir laimėjo LMNŠC vykdomuose konkursuose ir olimpiadose.

Nors kelionė buvo ilga, bet patirti įspūdžiai ypatingi!

Paulina Stalioraitytė, IIC