Select Page

Naujienos

Europos egzaminas 2021

Data:   07/05/2021 – 09:00 – 23:45

Konkurso, skirto Europos dienai paminėti, dalyviai galės pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungos istoriją, institucijas, kultūrą, geografiją, kalbas ir kt. jau dvyliktą kartą vyksiančiame „Europos egzamine”. Šiais metais išskirtinį dėmesį skirsime Europos atsigavimui po pandemijos, žaliajai ir skaitmeninei pertvarkai, Europos sveikatos sąjungai, piliečių galimybėms ir dalyvavimui demokratiniame gyvenime.

Kaip organizuojamas „Europos egzaminas“?

Egzaminą sudaro du etapai:

„Europos egzaminas“ – gegužės 7 d. 09:00–23:59 val.

„Europos egzamino“ – finalas gegužės 25 d. 12:00–14:00 val.

„Europos egzaminas“ ir jo finalas vyks Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos portale. Iš anksto registruotis nereikia.

Pirmame etape dalyviai turės atsakyti į 15 klausimų su pasirenkamais atsakymų variantais apie Europos Sąjungą. Egzamino finale – 20 klausimų. Klausimai bus pateikiami atsitiktine tvarka.

Kas gali dalyvauti „Europos egzamine“?

„Europos egzamine“ gali dalyvauti visi norintys. Dalyviai varžysis moksleivių ir individualių dalyvių kategorijose.

Kas pateks į „Europos egzamino“ finalą?

Mokinių kategorija – po vieną geriausiai pasirodžiusį mokinį iš kiekvienos mokyklos.

Individualių dalyvių kategorija – 200 geriausiai pasirodžiusių dalyvių.

Kokie prizai laukia „Europos egzamino“ dalyvių?

Po pirmojo egzamino etapo. Kiekvienoje mokykloje geriausiai pasirodžiusiam mokiniui, masiškiausiai mokyklai ir „Europos egzamino“ ambasadoriams – kvietimai į improvizacijų teatro „Kitas kampas“ pasirodymą.

Egzaminą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija. Egzamino globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Egzamino partneriai: Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, „Europe Direct“ informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda.