Select Page

Naujienos

Mūsų gimnazistė IIIA klasės mokinė Saulė Janavičiūtė geomokslų olimpiadoje laimėjo sidabro medalį, buvo apdovanota specialia nominacija už mokslinį pranešimą bei yra kviečiama atstovauti Lietuvai Tarptautinėje geomokslų olimpiadoje IESO 2021. Tarptautinė Žemės mokslų olimpiada pradėta organizuoti nuo 2007 metų ir joje dalyvaujančių šalių skaičius nuolat auga. Pagrindiniai IESO tikslai – skatinti mokinius domėtis Žemės mokslais, sukurti terpę, kur jie galėtų bendradarbiauti ir užmegzti ryšius su mokslininkais iš kitų šalių. Sudarant užduotis siekiama ne tik patikrinti mokinio žinias apie Žemės mokslus, bet ir loginį mąstymą, mokinio gebėjimą interpretuoti duomenis bei taikyti skirtingus tyrimo metodus. Pirmojo etapo metu, kurį Saulė sėkmingai įveikė, buvo vertinamos geomokslų teorinės žinios (geologija, fizinė geografija, hidrologija, meteorologija, astronomija). Antrojo (šalies) etapo metu vertinamos ne tik teorinės bei praktinės žinios, dėmesys buvo skiriamas ir mokinių kūrybiškumui, kritiniam mąstymui, komandinio darbo įgūdžiams ir anglų kalbos žinioms.

Saulę dalyvauti olimpiadoje paskatino geografijos mokytojas Nerijus Vaišvilas, o paklausta, kas buvo sunkiausia olimpiadoje, teigė, jog sunkiausiai įveikiama užduotis buvo ta, kur reikėjo atlikti užduotis naudojantis interneto duomenų bazėmis. Saulė prisipažįsta, jog visada smagu, kai pastangos mokantis būna įvertintos, tačiau tai taip pat reiškia, kad reikės įdėti dar daugiau darbo ruošiantis kitam etapui. Mokytojas N.Vaišvilas pasakoja, jog Saulę moko trečius metus ir jau 9 klasėje pastebėjo jos gabumus, atkaklumą, darbštumą, ryžtą bei dideles pastangas siekiant savo užsibrėžtų tikslų. Pasak mokytojo, duotas rimtas geografijos knygas lietuvių ir anglų kalbomis ji įveikdavo per dieną ar dvi. Mokytojas pabrėžia, kad tai neeilinių gabumų mokinė, dėl to labai džiaugiasi, kad šiais metais ji laimėjo sidabro medalį ir buvo pakviesta atstovauti Lietuvai tarptautinėje olimpiadoje. Labai didžiuojamės Saulės pasiekimu, džiaugiamės, jog ji garsina ne tik mokyklos, bet ir Palangos miesto vardą visoje Lietuvoje. Linkime jai didelės sėkmės ateity!

Toma Tamošiūnaitė, Palangos senosios gimnazijos IIIC klasė