,,Gimtųjų žodžių apkabintas,/Aš gyvas kalboje…“ – šie J.Marcinkevičiaus žodžiai – tai kovo 30 dieną Klaipėdoje vykusios moksleivių ir studentų mokslinės-praktinės konferencijos ,,Gimtosios kalbos upės ir upeliai“ leitmotyvas. Gimtosios kalbos dienai skirtą renginį, kuriame jau keleri metai dalyvauja ir mūsų gimnazistai, organizuoja Klaipėdos universitetas, Klaipėdos ,,Varpo“ gimnazija ir Lietuvių kalbos draugijos Klaipėdos skyrius. Klaipėdos apskrities gimnazistai ir Klaipėdos universiteto studentai bei profesoriai dalijosi moksliniais pranešimais gimtosios kalbos, literatūros temomis, kėlė kalbos ir literatūros aktualumo klausimus. Šiemet konferencijoje pranešimą apie Konstantino Sirvydo ,,Trijų kalbų žodyną“ skaitė Palangos senosios gimnazijos III klasės mokinė Gabrielė Čekytė (vadovė – mokytoja metodininkė Nijolė Šakinienė). Elėja Vilkauskaitė iš III E klasės  pristatė savo mokslinį tiriamąjį darbą ,,Jurgio Savickio apsakymo „Kova“ leksiniai ir sintaksiniai ypatumai“ (vadovė – mokytoja metodininkė Rima Mackevičienė). Prasminga, kad ir nuotolinio mokymosi sąlygomis gimnazistai turi galimybę dalintis savo darbais platesniame kontekste ir patys įgauti daugiau patirties.