Select Page

Naujienos

1991 metų sausio 13-ąją įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamentą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, perimti jų kontrolę. Vilniuje prie televizijos bokšto per 700 žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Šiais metais ši liūdna data ypatinga – tai 30 metų, kaip apginta Lietuva.

Sausio 13 dieną, 8.00-8.10, visa gimnazijos bendruomenė buvo kviečiama prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ – dešimčiai minučių savo namų languose uždegti vienybės ir atminimo žvakutes.  Gimnazistai kartu su mokytojais paruošė vaizdo įrašą, skirtą atminti tos tragiškos dienos įvykius. Mokiniai išsakė savo mintis apie Laisvę. Kviečiame pasižiūrėti ir dar kartą prisiminti 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedami Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Mokytojai Audrius Stonkus ir Rima Piktuižienė