Select Page

Naujienos

Sausio 13-ąją minėsime apgintos Lietuvos laisvės trisdešimtmetį. Šia proga Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kartu su interneto dienraščiu Bernardinai.lt ir leidykla „Vaga“ kvietė moksleivius dalyvauti eseistikos konkurse „Laisvės vaikai apie laisvę“. Jam savo esė sukūrė ir Palangos senosios gimnazijos IIB klasės mokinė Mūza Svetickaitė. Kaip teigia pati autorė, šiuo rašiniu  ji norėjo atmerkti akis asmeniniuose poreikiuose paskendusiam skaitytojui ir parodyti, jog kasdieniai įpročiai ir gyvensena neretai žalinga ne tik gamtai ar žmogaus dvasiai, bet ir Lietuvai. Įkvėpimo Mūza sėmėsi iš lenkų sociologo Zygmunto Baumano filosofijos bei režisieriaus Lauryno Bareišos trumpametražio filmo ,,Pirtis“, kuris atskleidžia, kaip dažnai mes koncentruojamės ne į tai, kas išties svarbu, kaip savo žemus poelgius slepiame gražių ir taurių minčių dėžutėje ir kokių siaubingų padarinių atneša toks elgesys. Iš 54 į konkursą atsiųstų darbų Mūzos rašinys priskirtas prie geriausiai įvertintų. Mūzos ir kitų konkurso laureačių darbai bus publikuojami interneto dienraštyje Bernardinai.lt sausio 7–13 dienomis. Geriausių esė autorės bus apdovanotos organizatorių prizais. Mūzai konkursui ruoštis padėjo jos lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Galinauskienė.

Parsisiųsti – Mūzos esė ,,Hedonizmas pilietiškumo pakuotėje“ .docx

Aistė Daugytė, Palangos senosios gimnazijos IIIC klasė