Select Page

Naujienos

Sacharovo premiją už minties laisvę Europos Parlamentas kasmet skiria žmonėms, reikšmingai prisidėjusiems prie kovos už žmogaus laisves. 2020 m. Sacharovo premijos už minties laisvę laureatai – Baltarusijos demokratinė opozicija, kuriai atstovauja Baltarusijos demokratinės opozicijos Koordinavimo taryba. Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli premijos laureatais paskelbė Koordinacinės tarybos iniciatorius: buvusią kandidatę į prezidentus S. Cichanouskają, rašytoją, Nobelio literatūros premijos laureatę Sviatlaną Aleksijevič, aktyvistus Maryją Kalesnikavą, V.Kavalkovą, Veraniką Capkalą, Siarhejų Cichanouskį, A.Bialiackį, Siarhejų Dyleuskį, Sciapaną Pucilą, Mikalajų Statkevičių.

Premijos įteikimo ceremonija vyko  gruodžio 16 d. Strasbūre.

I ir II klasių gimnazistai rinko informaciją apie šį įvykį, ruošė medžiagą, kurią pristatė pilietiškumo ir istorijos pamokose. Buvo diskutuojama apie susiklosčiusią situaciją kaimyninėje valstybėje, jos įtaką demokratijos raidai.

Istorijos mokytoja Rima Dargienė