Dėl koronaviruso paskelbtas karantinas visus ,,uždarė“ namuose, tačiau Palangos senosios gimnazijos aktyvių jaunuolių grupė ,,Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui” kartu su savo kūno kultūros mokytojomis Dalia Rakauskiene ir Ingrida Želniene nusprendė išjudinti – tiesiogine to žodžio prasme – visus laiką namuose leidžiančius gimnazistus ir savo socialinius partnerius: Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnus, Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnus, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardos kariūnus.
Juos visus pakvietėme dalyvauti stipruolio rinkimuose… nuotoliniu būdu.
II klasės gimnazistas Ignas Kiljonas su savo mokytoja aptarė ir suformulavo konkurso nuostatus ir pristatė grupei. Dalyviai turėjo pateikti video medžiagą, kurioje būtų užfiksuota jų veikla – prisitraukimai, atsispaudimai per 30 sekundžių, atsilenkimai per 30 sekundžių, šuoliukai.
Gimnazistas Dovydas Skarulskis nufilmavo, kaip patys gimnazistai ir minėtų tarnybų atstovai atlieka šiuos pratimus, o fimuotą medžiagą įkėlė į grupės svetainę.
Padedant fizinio lavinimo mokytojai Daliai Rakauskienei, pavyko geranoriškų video-atsakymų sulaukti iš visų projekto partnerių.
Pirmieji teisėjams internetinėje erdvėje video pasirodymus pateikė kariūnai. Tuomet sukruto ir gimnazistai, net merginos nenorėjo atsilikti nuo vaikinų.
Surinkome puikių video, šūsnį foto – jie užfiksavo gimnazistų išradingumą: kai kurie jų pritūpimus atliko su seserimis ant pečių, prisitraukimus – su dujokauke, atsispaudimus – stovint ant rankų, o kur dar visi raitymaisi ant skersinio!
Pasieniečiai atliko atsispaudimus su 25kg svoriu ant nugaros, matyt, įsivaizduodami, kad ant nugaros – pasienietiška kuprinė.
Absoliučiai daugiausiai prisitraukimų padarė gimnazistas Dominykas Čepokas, net 25. Daugiausiai atsilenkimų atliko Ernestas Jacina – 36. Atsispaudimų – Dominykas Čepokas, 40. Šuoliukų – Ernestas Jacina, 19.
Susumavus rezultatus, stipriausiais pripažinti Palangos senosios gimnazijos gimnazistai – Dominykas Čepokas, surinkęs 125 balus, Ernestas Jacina (116), Marijonas Grenda (114). Po jų sekė Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie vidaus reikalų ministerijos Pagėgių pasienio rinktinės Palangos pasienio užkardos kapitonas Andrius Šopa(92), Palangos miesto policijos komisariato reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Mantas Elzbergas (97), Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojas Gražvydas Stratkauskas (94).
Visi jie buvo apdovanoti diplomais ir atminimo taurėmis. O visi dalyvavusieji – diplomais.
Dėkojame Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato veiklos skyriaus viršininkui Kęstučiui Bončkui, vyriausiajai tyrėjai Jurgitai Rinkevičienei, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie vidaus reikalų ministerijos Pagėgių pasienio rinktinės Palangos pasienio užkardos bendruomenės pareigūnei Sandrai Andriuškevičienei bei jos vadui Ričardui Ūbai, Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos vadui Vidmantui Jaruliui, kurie paragino savo kolegas ir sunkmečiu draugauti su savo jaunaisiais bičiuliais – gimnazistais.
Nuoširdžiausiai dėkojame visiems gimnazistams ir projekto partneriams – policininkams, gaisrininkams, pasieniečiams. Olimpinės dvasios negali sunaikinti jokios pandemijos!

Kūno kultūros mokytoja Dalia Rakauskienė