Select Page

Naujienos

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių jau nuo 1995 m., kai  UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti  inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje.

2020 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos dėlionė, kurios daleles sujungę į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kuriuos sujungę gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą.

Palangos senosios gimnazijos mokiniai taip pat prisidėjo prie šios pilietinės iniciatyvos kurdami dėliones iš  savo akių nuotraukų. Sukurtu darbu gimnazistai nori pasakyti, kad  būtinas kiekvieno požiūris į toleranciją, nesvarbu, koks tavo amžius, lytis, socialinė padėtis, akių spalva, pomėgiai.  IV C klasės mokinė Ieva Kriaučionytė sukūrė akių koliažą, kuriame atsispindi tolerancija kitai tautai, religijai ar rasei. Šį virtualų minėjimą inicijavo mokytojos Rima Piktuižienė, Toma Mackevičienė, Rimtautė Radzevičienė.