Select Page

Naujienos

Sveikiname konkurso ,,Haiku Palangai“ laureatę IIB klasės mokinę Mūzą Olimpiją Svetickaitę, kurį trečią kartą šiame konkurse laimėjo I vietą, ir buvusią gimnazistę Austėją Daukšaitę – jai jau antrus metus iš eilės atiteko Haiku mokyklos prizas. Mokines konkursui ruošė mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė. Šiemet temomis  ,,Mano kraštas prie jūros’’ bei ,,Vanduo’’ haiku kūrusių konkurso dalyvių darbus vertino Elena Karnauskaitė, poetė, eseistė, Livija Grajauskienė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė, žurnalistė,  Rolandas Rastauskas, poetas, eseistas, dramaturgas, vertėjas, Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premijos laureatas.

Austėjos Daukšaitės haiku

Raukšlėti pirštai:

Vandens difuzija ir

Druskos luobelė.

 

Užtiko rytas…

Taip antiromantiškai

Bešikant kopoj… Supasi dumbliai.

Mintims – vien rudeninės

Jūros žuvienė.

 

Dumbliai plaukuose.

Sūrios lūpos. Vasara…

Aš lyg kebabas.

 

Laužas kopose:

Šūdmusė vartosi ant

Riebių nuograužų.

 

Mūzos Svetickaitės haiku

Žydi gubojos –

Perbraukiu delnu. Tik – cakt! –

Įgelia širšė.

 

Užkalbėjimais

Girgžda tilto turėklai –

Kvepia agurkais.

  

Peršoku bangą –

Girdama apkabina

Koją medūza.

 

Paplūdimyje

Stirkso žuvies ašaka –

Būta žuvėdros. 

 

Jausmas, lyg šimtas

Kirų gerklę kapotų,

Kai gurkšteliu jūros.