Select Page

Naujienos

Spalio 18 dieną jau 21 – ąjį kartą į Palangos senąją gimnaziją rinkosi jaunieji poetai iš Žemaitijos regiono. Gimnazijoje vyko tradicinė poezijos šventė ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“, kuri šiemet buvo skirta poeto Alfonso Nykos – Niliūno 100 – osioms gimimo metinėms paminėti. Lietuvių emigrantas  nemažą gyvenimo atkarpą praleido toli nuo Lietuvos, jos ilgėjosi, nors atvirai to stengėsi nerodyti. Poeto būsena prasmingai siejosi su šventės pradžioje gimnazistės Justės Dumčiūtės atlikta daina „Skriski, skriski Lietuvėlėn“. Poeto Niliūno kūryba yra apie ilgesį, kitaip sakant, apie kelionę į Eldoradą. Apie šią kelionę Nyka – Niliūnas kalba ir kaip apie prarasto laikas paieškas. Jis yra vienas sudėtingiausių lietuvių poetų, filosofines idėjas įpynęs į sudėtingo, daugiasluoksnio eilėraščio audinį. Tokiais žodžiais Alfonsą Nyką – Niliūną pristatė šventės vedėjos Urtė Arlauskaitė ir Eglė Baužytė. Sveikinimo žodį tarę Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas bei Palangos Švietimo skyriaus atstovė Vilma  Varpiotienė pasidžiaugė Palangos ir kitų miestų jaunaisiais poetais, kurie šiemet atvyko iš Kretingos, Klaipėdos, Plungės, Alsėdžių, Skuodo ir Mažeikių. Prasminga ir tai, kad 21 –ojoje šventėje svečiavosi rašytojas, Nacionalinės premijos laureatas, beje, šios gimnazijos ugdytinis Romualdas Rastauskas, kuris pasidalijo mintimis apie poeziją, kaip ypatingą galimybę įprasminti kalbą – poeziją jis palygino su paskutiniu kalbos bastionu.  Svečias skaitė savo kūrybą ir vertino jaunųjų poetų eiles. Tarp jaunųjų poetų kūrybos skaitymų gimnazistė Aistė Kubiliūtė atliko Jurgos Šeduikytės (buvusios šios gimnazijos literatės, jaunųjų filologų konkurso nugalėtojos) dainą „Nebijok, buvo galima pasigrožėti  jaunųjų dizainerių Ugnės Sadauskaitės bei Rūtos Matiukaitės ir Viktorijos Garjonytės (mokytoja Daiva Stonkuvienė) kolekcijomis, išvysti abiturientės Giedrės Šarkaitės sukurtą trumpametražį filmą „Kas tu esi šiandien? Pasibaigus skaitymams šventės dalyviai buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves – jiems teko padirbėti su Alfonso Nykos – Niliūno eilėraščiu „Eldorado“: dalyviai turėjo jį transformuoti į haiku. Dalyvių  išmonė ir originalumas nudžiugino žiūrovus ir prasmingai papildė šventę. Renginys baigėsi svarbiausiu akcentu – jaunųjų poetų apdovanojimais, kuriuos įteikė šventės svečias rašytojas Rolandas Rastauskas. I vieta džiaugėsi ne pirmą kartą šventėje dalyvaujantis Kretingos pranciškonų gimnazijos jaunasis poetas Linas Daugėla, II vieta atiteko Palangos senosios gimnazijos mokinėms Miglei Sokolovaitei (IIIB), Melitai Sinušaitei (IIB) bei Mūzai Olimpijai Svetickaitei (IB), o III vieta – Kasparui Matulevičiui iš Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos, Augustei Petrauskaitei iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos ir Senosios gimnazijos mokinei Austėjai Daukšaitei (IVA), kuri buvo apdovanota ir gimnazijos bibliotekos įsteigtu prizu – naujausia Rolando Rastausko knyga.  Vieno eilėraščio konkurse iš visų išsiskyrė ir laureate tapo Palangos senosios gimnazijos I B klasės mokinė Ugnė Bertašiūtė. Visi jaunieji poetai buvo papuošti rudeninių lapų vainikais, kurie jau tapo šventės simboliu. Šventės organizatoriai mokytojai lituanistai dėkoja kolegėms Daivai Stonkuvienei, Rimai Piktuižienei, Jūratei Vaišvilei, padėjusioms rengiant šventę, bei neseniai susikūrusiai  gimnazistų grupei „Palangos Radijas“ – tai Martynui Andruškai, Deividui Kryževičiui bei Adomui Šimkui bei šventę fotografijomis įamžinusiam gimnazistui Stasui Jonkui.

Judita Baranauskaitė, IIIB klasė